18.7 C
Petak, 29. ožujka 2024.

Slaven po snijegu bolji od Kaposvara
S

090129-vrucina-mSlaven Belupo upisao je novu pobjedu u zimskim pripremama. ‘Žrtva’ je u četvrtak bio Kaposvar, sedmoplasirana momčad prvenstva Mađarske. Utakmica je odigrana na terenu s umjetnom podlogom Gradskog stadiona u Koprivnici, a Farmaceuti su prikazali bolji igru i zasluženo pobijedili s dva pogotka Delića te jednim Vručine i Jajala.

Slaven je poveo već u 5. minuti. Bilen je ubacio za Rogulja, koji je želio uputiti udarac, no uposlio je Vručinu, a on iz blizine pogađa mrežu. Za 2:0 zabio je Jajalo s 20-ak metara nakon povratne lopte Poldrugača, a Nikolić je samo minutu poslije pogotkom pod gredu smanjio na 2:1.

U nastavku je u igru ušao veliki broj novih igrača, Petković je promijenio kompletnu momčad, a istaknuo se Mateas Delić. U 48. minuti Jakšinić i Pavec složili su priliku Deliću, koji zabija za 3:1 u 48. minuti. Konačnih 4:1 postavio je Delić, pospremivši jednu odbijenu loptu u mrežu sa 16 metara. Imali su Farmaceuti još nekoliko prilika, ali nedostajalo je preciznosti, pogotovo kod Kresingera i Gregurine.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – KAPOSVAR 4:1 (2:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion, igralište s umjetnom travom. Gledatelja 100. Sudac: Šimčić. Pomoćnici: Novak i Juriša (svi iz Koprivnice).

SLAVEN BELUPO: Pelin – Purić, Rogulj, Maras, Čaval – Poldrugač – Šafarić, Bilen, Jajalo – Jurić, Vručina; II. poluvrijeme: Rodić – Pavec, Kokalović, Lapić, Rožman – Nynkeu – Gregurina, Jakšinić, Delić – Kresinger, Poredski. TRENER: Mile Petković.

KAPOSVAR: Kovacz – Gruz, Petrok, Zahorecz, Kovaczevich – Hegedus, Farkash, Balasz, Pest – Nikolić, Jovanzai (još su igrali: L. Horvath, Szenes, Pinter, Reszli, T. Horvath, Major, Bole, Grasszl, Kulczar). TRENER: Laszlo Prukner.

STRIJELCI: 1:0 Vručina (5), 2:0 Jajalo (9), 2:1 Nikolić (10), 3:1 Delić (48), 4:1 Delić (52).