5.4 C

Slaven pobijedio u Osijeku ranim pogotkom Gorana Mujanovića

Slaven Belupo postigao je u subotu u Osijeku prvu proljetnu pobjedu u gostima i tako ostao u utrci za europski plasman. Rani pogodak Gorana Mujanovića odlučio je pobjednika dvoboja u gradu na Dravi.

U idealnim uvjetima započela je utakmica u Gradskom vrtu između domaćeg Osijeka i gostujućeg Slaven Belupa. Oba tima su imala isti cilj osvojiti tri boda s kojima bi se ponovo uključili u borbu za Euroligu.

Značaj susreta nije privukao previše gledatelja i osječki stadion je bi poluprazan, no zato se u VIP loži pričalo njemački, jer su skauti iz Bayera i još nekih klubova došli gledati Domagoja Vidu.

Prvi s centra su krenuli plavi, gostujući nogometaši i već poslije prvog kornera u četvrtoj minuti su vodili 1:0. Gol je zabio Goran Mujanović na dodavanje Posavca. Prvo uzbuđenje i prilika za domaće je uslijedila kada je Kurtović idealno dodao Tomislavu Šorši koji je mogao birati gdje će pucati s deset metara. Napravio je to traljavo i lopta je otišla s lijeve strane gostujućeg gola uz uzdah domaćih gledatelja.

Od primljenog gola Osječani imaju inicijativu i terensku nadmoć, no bez opasnosti za Tomislava Pelina, koprivničkog golmana. Vezni red domaćih nikako nije mogao prenijeti loptu u gostujući šesnaesterac. Igra se odvijala uglavnom na centru bez pravih pokušaja i prilika za domaće napadače Dobio se dojam da su gosti namjerno prepustili loptu Osijeku, a nogometaši Zlatka Dalića su vrebali priliku iz kontranapada.

Pred kraj poluvremena bijelo plavi su napravili pritisak što je samo rezultiralo s nekoliko poluprilika. Prvi dio je produžen za samo jednu minutu nakon koje su navijači zviždukom ispratili domaće nogometaše, dok je Kohorta popratila kraj uzvicima Dumba odlazi, misleći na direktora kluba Mileta Dumančića.

Odmah na početku drugih 45 minuta domaći trener je ubacio Milana Pavličića umjesto Kurtovića. U trećoj minuti nastavaka Andrej Čaušić je dobio priliku pucati s sedamnaest metara s lijeve strane,ali se i on priključio nepreciznim napadačima Osijeka i uputio loptu daleko od gola.

Prvi opasniji udarac na gol uputio je Pavličić u 53. minuti upućen oštro sa sredine sedamnaest metara. Na sreću gostiju, vratar Pelin je bio na mjestu kao i pet minuta kasnije kada je još jednom obranio oštar udarac istog igrača. Lopta je završila u nogama Vedrana Nikšića koji s otprilike šest metara nije uspio svladati gostujućeg vratara. Još pola sata nade je ostalo za bijelo plave da prvi put postignu gol na domaćem terenu.

Antonio Hrnčević je pojačao napad, zamijenivši Čaušića dvadesetak minuta prije kraja utakmice. Gostujući trener je napravio dvije izmjene pojačavaju obranu u igru je ubacio Čavala i Tepurića.

Osijek je bacio sve u napad što je donijelo dva uzbuđenja pred koprivničkim vratima, ali mreža gostiju je i dalje mirovala. Prvo su Hrnčević i Barišić za korak bili sporiji od Pelina, a nakon toga i Jugović je neprecizan. Strijelac jedinog gola Mujanović i samo minutu kasnije Tepurić su imali stopostotne prilike za povećanje vodstva Slavena, no u obje prilike istakao se domaći golman Ivan Kardum.

Do kraja se ništa značajno nije promijenilo, već su domaćini uzaludno pokušavali doći do protivničkog gola. Gostujući gol je i dalje ostao začaran u Gradskom vrtu.