6.5 C

Slaven preokrenuo protiv Hrvatskog dragovoljca, oporavio se Vojnović

100310-vojnovic-mKombinirana momčad Slavena Belupa u utorak je u prijateljskoj utakmici nadvisila drugoligaški sastav Hrvatskog dragovoljca iz Zagreba. Iz redova HD-a u Koprivnicu su pristigli Alen Maras I Nicolas Nynkeu.

Gosti iz Sigeta bolje su otvorili utakmicu te su na odmor otišli s pogotkom prednosti. U drugom poluvremenu Farmaceuti su pružili bolju igru i preokrenuli rezultat.

Za pobjedu su bila dovoljna dva poteza oporavljenog Vojnovića, koji je prvo izjednačio preciznim udarcem s 15 metara, a potom asistirao Poredskom za 3:2.

Dalić je momčad sastavio od juniora i nekolicine prvotimaca, a u drugom dijelu na desnoj strani obrane igrao je Junior, Brazilac na probi u Koprivnici. U strijelce se upisao i junior Sabol, koji je zabio glavom za potvrdu Slavenove pobjede.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 4:2 (1:2)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 50. Sudac: Kovačić (Križevci).

SLAVEN BELUPO: Rodić – Purić, Fajt (od 65. Sabol), Bubnjić, Maras (od 46. Junior) – Jakšinić, Gregurina (od 46. Vojnović, od 73. Potroško), Kokalović, Geng (od 68. Takač) – Tepurić, Poredski (od 71. Horvatinović). TRENER: Zlatko Dalić.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šuica – Tokić, Grgić, Leko, Jurin – Begović, Janjetović – Zlatar, Međimurac, Kovačec – Žugaj (II. poluvrijeme: Miklec – Eterović, Ivanković, Matulović, Pletikosa – Hotko, Brozović – Milas, Sergio, Kolobov – Gaćeša). TRENER: Davor Mladina.

STRIJELCI: 0:1 Kovačec (2), 0:2 Žugaj (35), 1:2 Tepurić (44), 2:2 Vojnović (48), 3:2 Poredski (50), 4:2 Sabol (73).

ŽUTI KARTONI: Grgić (9), Zlatar (37), Kokalović (60), Milas (62), Junior (79).

IGRAČ UTAKMICE: Aljoša Vojnović (Slaven Belupo).