15.1 C
Petak, 19. travnja 2024.

Slaven u Zagrebu neshvatljivo ispustio vodstvo od 3:0
S

U ljepotici 16. kola Prve HNL Zagreb i Slaven Belupo u Kranjčevićevoj su odigrali bez pobjednika 3:3. Gosti su imali visokih 3:0 20 minuta prije kraja utakmice, ali u završnici susreta Zagreb se čudesno podignuo i poravnao na 3:3…

Petnaestak uvodnih minuta lagane inicijative Pjesnika, bez ozbiljnije prilike, prekinuo je pogodak gostiju. Mateasa Delića u svom kaznenom prostoru ruši Zagrebov vratar Marin Skender, pa prednost Slavenu s bijele točke donosi Posavec.

Uspavanku prvoga dijela povremeno su prekidale poluprilike, uglavnom domaćeg sastava, gosti su se orijentirali na kontranapade čekajući pogreške Zagrebaša kojih je nakon primljenog pogotka ponovno bilo previše.

U 27. minuti Zagreb preko Kartela postiže pogodak, no veznjak “bijelih” mrežu pogađa rukom, a umjesto u listu strijelaca upisuje se u kategoriju opomenutih igrača. Nakon pola sata igre Pjesnici priliku traže preko niza udaraca iz kuta, u 32. minuti Krstanović pogađa Rogulja, dok dvije minute kasnije Parlov tuče daleko iznad gola.

Sam kraj prvog poluvremena obilježilo je novo inzistiranje gostiju na najstrožoj kazni, ali i ono važnije, njihov novi pogodak. Nakon kornera na dva razlike glavom povisuje Kaja Rogulj.

Jednako borben, ali nekonkretan početni dio nastavka prekinuo je novi pogodak Delića. Zagrebovog je vratara prevario lobom s dvadesetak metara iznenadnim udarcem s lijeve strane, a Pjesnicima vratio sjećanja na veći dio tragične polusezone. “Bijeli” su do prilike stigli tek u 73. minuti kada je bezopasno preko vrata pucao Vugrinec.

Minutu kasnije s lijeve je strane centirao Pejić, a glavom loptu u mrežu sproveo Krstanović. Krstanović i Vugrinec režirali su i iduću opasnost pred Pelinom koja je mirisala na pogodak. Od svega Zagrebašima je pripao tek jedan od mnogobrojnih pokušaja iz kuta.

U 85. minuti Pjesnici stižu do drugog pogotka. Dugu loptu Jefthona koristi Krstanović za dodavanje Piškoru koji malo nakon ulaska u igru gađa iza Pelinovih leđa. Nekoliko trenutaka kasnije iz daljine pokušava Celjak, a Zagreb u potpunosti preuzima inicijativu tražeći izjednačenje. A ono je stiglo u posljednjoj minuti regularnog dijela kada odično s desne strane iz teške pozicije tuče Jefthon, Pelinu ostaje tek pogledom loptu ispratiti u mrežu.

Zagreb tako stiže do velikog boda ostvarenog nakon što su bili u ogromnom zaostatku od tri pogotka. Gosti mogu žaliti za loše odrađenom završnicom susreta, ali nakon svega viđenog, poraz domaćina ne bi bio zaslužen.

PRVA HNL, 16. KOLO

ZAGREB – SLAVEN BELUPO 3:3 (0:2)

ZAGREB – Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 400. Sudac: Šunjić (Split).

ZAGREB (4-4-2): Skender – Celjak, Oršulić, Jefthon, Špičić – Pejić (od 79. Piškor), Kartelo (od 46. Abdurahimi), Parlov, Šovšić (od 67. Jurendić) – Vugrinec, Krstanović. TRENER: Igor Štimac.

SLAVEN BELUPO (4-1-4-1): Pelin – Csizmadia, Kokalović, Rogulj, Maras – Nynkeu – Papa, Šafarić, Posavec (od 90. Purić), Delić (od 79. Jurić) – Vručina (od 86. Tepurić). TRENER: Zlatko Dalić.

STRIJELCI: 0:1 Posavec (16-11m), 0:2 Rogulj (44), 0:3 Delić (65), 1:3 Krstanović (74), 2:3 Piškor (85), 3:3 Jefthon (90).

ŽUTI KARTONI: Skender, Kartelo, Špičić (Zagreb), Posavec, Csizmadia (Slaven Belupo).