7.1 C

Slaven u Zagrebu odigrao bez pogodaka s Lokomotivom

U 11. kolu MAXtv Prve lige na Maksimiru susrele su se momčadi Lokomotive i Slaven Belupa, a njihova utakmica završena je bez pogodaka. Lokomotiva je tako osvojila bod i prekinula svoj niz od pet uzastopnih poraza.

Domaćini su od početka krenuli ofenzivno. Prvi je zaprijetio Mislav Komorski u šestoj minuti, no njegov udarac glavom otišao je pored okvira gola. Isti igrač ponovno je bio najviši u skoku pet minuta kasnije, ali tada je njegov udarac zaustavila vratnica.

Slaven Belupo prvi put je zaprijetio u 18. minuti kada je pokušao Stjepan Poljak, no pucao je visoko iznad gola, a dvije minute kasnije vrlo blizu pogotka bila je Lokomotiva. Nakon ubačaja Tomislava Martinca s par metara udaljenosti pucao je Filip Škvorc, ali njegov udarac zaustavio je vratar gostiju Silvio Rodić.

Kako se poluvrijeme približavalo kraju, gosti su zaigrali bolje. U 35. minuti iz slobodnog udarca s 18 metara pucao je Josip Brezovec, ali njegov udarac otišao je visoko iznad gola. Brezovec je šest minuta kasnije još jednom pokušao iz slobodnog udarca, no niti ovaj put nije bio precizan.

Pred kraj poluvremena Lokomotiva je imala još jednu priliku, no Mateo Poljak nije bio precizan pa su momčadi na odmor otišle s rezultatom 0:0.

Početak drugog dijela nije ponudio mnogo zanimljivosti. Tek u 65. minuti prvi su zaprijetili Lokosi. Marcelo Brozović uputio je udarac s 20 metara, ali nije bio precizan. Par minuta kasnije pokušao je i Komorski, ali njegov udarac otišao je iznad gola.

Momčad Slaven Belupa prvi put je zaprijetila 15 minuta prije kraja susreta. Gol Lokomotive tada je pokušao ugroziti Leon Benko, ali taj pokušaj nije bio opasan. Isti igrač bio je u dobroj prilici i u 82. minuti, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Dvije minute prije kraja susreta još jednom su zaprijetili gosti. Pokušao je Tomislav Havojić, ali njegov udarac otišao je pored gola. U posljednjim trenucima susreta dobru priliku imala je Lokomotiva.

Tri boda domaćinima mogao je donijeti Brozović, no njegov udarac otišao je iznad gola. To je bila i zadnja prilika u utakmici te je susret završen rezultatom 0:0.

MAXTV PRVA LIGA, 11. KOLO

LOKOMOTIVA – SLAVEN BELUPO 0:0

ZAGREB – Stadion Maksimir. Gledatelja 100. Sudac: Svilokos (Sisak).

LOKOMOTIVA: Mitrović, Boras, Brozović, D. Škvorc, Pivarić, Martinac (od 65. Musa), Komorski, F. Škvorc (od 84. Peko), Poljak, Lilaj (od 61. Antolić), Bule. TRENER: Marijo Tot.

SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović, Grgić, Maras, Brezovec, Poljak (od 53. Milardović), Mujanović, Gregurina (od 65. Jakšinić), Benko, Bušić (od 80. Havojić). TRENER: Roy Ferenčina.

ŽUTI KARTONI: Martinac (Lokomotiva), Purić (Slaven Belupo).

Izvor: Sportnet

Optužnica

Kupio 5,3 kilograma ilegalnog duhana, može i do godinu u zatvor!

Čak i godinu dana zatvora može dobiti jedan 55-godišnjak kojeg je policija "ulovila" u kupnji ilegalnog duhana. Osim što...