8.2 C

Slaven uvjerljivom pobjedom ispratio Sigećane

Odličnom igrom u drugom poluvremenu, nogometaši Slaven Belupa s uvjerljivih 3:0 pobijedili su Hrvatski Dragovoljac. Pogotke za koprivničkog prvoligaša postigli su Tepurić, Vojnović i Bagarić. Današnjom pobjedom, petom u prvih devet kola koliko ih je dosad odigrano, Slaven je skočio na peto mjesto te za vodećim Hajdukom zaostaje šest bodova.

Iako rezultat od 3:0 izgleda prilično uvjerljivo, utakmica nije bila nimalo jednostavno. Naime, gosti iz Sigeta, koji su u Koprivnicu došli kao posljednja momčad HNL-a, pokazali su da znaju igrati dobar nogomet te su u prvome poluvremenu bili bolji protivnik. Utakmica je i otvorena njihovom prigodom, kada je u 4. minuti neugodni Međimurec uputio udarac s 20 metara kojeg je Rodić lijepom paradom izbacio u korner. Slaven je u prvom poluvremenu igrao loš nogomet, bez lijepih akcija i velikih prigoda. Obrana je isto tako loše stajala, a Dragovoljac je bio opasan u polukontrama u kojima su se posebno izdvajali Jazvić po lijevoj i brzonogi Zlatar po desnoj strani. Najopasniji po vrata gostujućeg golmana Čovića bio je Milardović kojemu je lopta dva puta izbijana sa gol crte. Dobru priliku propustio je i Mujanović, koji je nakon ubačaja Purića, sa četiri metra promašio gol.

Potpuno drukčiju igru gledali smo u drugom poluvremenu u kojem je Slaven u svim segmentima igre nadvisio svojeg protivnika. Već u 50. Minuti Slaven je poveo pogotkom Tepurića. Vojnović je pucao po golu sa 25 metara, lopta se nespretno odbila od gostujućeg igrača te došla do Tepurića koji je prevario golmana i sa pet metara pogodio mrežu. Nakon pogotka, domaćini su nastavili sa dobrom igrom te su u 71. minuti zasluženo došli i do drugog gola kojeg je sa 11 metara realizirao Vojnović. Nakon lijepog dodavanja petom Delića, Bagarić se sjurio po lijevoj strani, ušao u 16 metara gdje ga je srušio nemoćni Zlatar. Glavni sudac utakmice, Alen Gerek, je bez razmišljanja pokazao na bijelu točku, a Vojnović je zabio, poslavši golmana na jednu, a loptu u drugu stranu. U 79. Minuti vidjeli smo odličnu akciju Bagarića i Vojnovića, u kojoj je Bagarić ponovo probio lijevu stranu, dao povratnu na 16 metara gdje je natrčao raspoloženi Vojnović te lijevom nogom pogodio gredu. Do konačnih 3:0, koprivnički prvoligaš došao je u 89. Minuti. Jakšinić, koji je u igru ušao u 68. minuti umjesto ponovo neraspoloženog Mujanovića, povukao je polukontru, dodao desno do Purića koji je nabacio na drugu stativu gdje se našao Bagarić te lijevom nogom iz voleja „probušio“ gostujućeg golmana. Tim pogotkom, Bagarić je ujedno i potvrdio status najboljeg igrača utakmice. Milardović je po običaju bio neprelazan // foto: Ivan Brkić

Koliko su gosti u drugom poluvremenu loše odigrali govori podatak da su tek u 73. minuti izveli akciju iz koje su prvi puta puknuli na gol „nezaposlenog“ Rodića. Domaći trener Petković može biti zadovoljan igrom svojih igrača, ali tek u drugom poluvremenu, a ova pobijeda odlična je uvertira u sljedeće kolo, u kojem će Slaven na domaćem terenu ugostiti vinkovački Cibaliju.

IZJAVE TRENERA

Damir Biškup (Hrvatski Dragovoljac):

Došli smo u Koprivnicu pretvoriti naš negativni niz u pozitivni. Znali smo kamo dolazimo i da je Slaven Belupo jedna od naših najkvalitetnijih ekipa, no nismo se predavali i gubili nadu. U prvome poluvremenu smo igrali odlično, kontrolirali smo igru i bili bolji. Nažalost, u drugome su domaćini odmah zabili, mi smo se pokušali vratiti no nije išlo. Nakon što je slaven zabio i drugi gol, mi smo pali i oni su lagano priveli utamicu kraju i još jednom poentirali. Čestitam treneru Petkovići i domaćim igračima  na zasluženoj pobjedi.

Mile Petković (Slaven Belupo):

Gledao sam Dragovoljac dva puta ove sezone i znali smo da su dobri unatoč lošim rezultatima koji ih prate. Gosti su bili bolji u prvome poluvremenu u kojemu smo se mi tražili. Na sreću, na poluvremenu smo se složili, konsolidirali i došli do željene igre i rezultata. Kao što se zna, nogomet se igra dva poluvremena i mi smo to danas iskoristili.