9.9 C
HT PRVA LIGA

Slavenaši pokušavali i pokušavali, ali jesen zaključili porazom u Gradskom vrtu, oprostio se Ejupi

Nakon nepotpunih 19 kola jesenskog dijela, Slavenaši se nalaze na sedmome mjestu s 18 bodova.

Nogometaši Slaven Belupa današnjim gostovanjem u Osijeku u sklopu 19. kola zaključili su jesenski dio HT Prve lige. Utakmica je donijela pregršt prilika, pogodaka i uzbuđenja. U konačnici, momčad trenera Tomislava Stipića nije uspjela doći do bodova. Osijek je slavio 3-2.

Iako je domaćin poveo u trećoj minuti pogotkom Marića, prvo poluvrijeme pamtit će se po dvjema ranim ozljedama, a zatim i nužnim izmjenama Pilja i Žapera. Farmaceuti su tijekom toga razdoblja prijetili preko Brkovića i Bačelić-Grgića. Ono što nisu uspjeli do odmora, ostvarili su sedam minuta kasnije. Strijelac za izjednačenje bio je Lulić, bivši igrač upravo osječkog sastava.

Nažalost, slavlje je kratko trajalo jer je Marić u 55. minuti pogotkom s bijele točke, nakon što je prekršaj u kaznenom prostoru napravio Božić, ponovno vodstvo stavio na stranu domaćeg sastava. Nova lopta u mreži Slavenova vratara Filipovića našla se u 67. minuti, pogodio je Kleinheisler. Kakvu takvu nadu Farmaceuti su uspjeli oživjeti u 72. minuti. Božić je smanjio prednost nakon ubačaja iz kornera. Međutim, do poravnanja i barem jednog boda nisu uspjeli doći.

Dodajmo kako je prvi nastup upisao novopridošli Etoundi, odradivši posljednjih 15-ak minuta. Također, prije početka utakmice održana je kratka ceremoniju kojom su se klubovi zahvalili Muzaferu Ejupiju, makedonskom napadaču koji prekida nogometnu karijeru.

HT Prva liga, 19. kolo, 15. prosinca, Gradski vrt, 15 sati:

Osijek – Slaven Belupo 3-2

Supersport HNL

Slaven sutra gostuje kod Istre, Radeljić: Nismo se prilagođavali Hajduku, pa nećemo ni Istri

Nakon poraza od Hajduka u Koprivnici (0:1), nogometaši Slavena okreću se novom prvenstvenom kolu. Odlaze na gostovanje kod Istre,...