7.1 C

Slavenovi juniori u izvrsnoj utakmici odigrali neriješeno s Dinamom

100908-sbjuniori-mU 2. Prve HNL za mlade, u Koprivnici su gostovali juniori i kadeti Dinama. S obzirom na plasman od prošle sezone, Dinamo je bio izraziti favorit.

Juniori Slavena su u odličnoj utakmici, punoj tempa, pokazali da će se ove sezone, uz ovakvu igru, plasirati u gornji dio ljestvice, a realno se nadati plasmanu i u samom vrhu (prvih 5 mjesta).

Rezultat je bio 0:0, a golovi su jedino što je nedostajalo toj utakmici. Kadeti su pak poraženi rezultatom 1:3.

PRVA HNL ZA JUNIORE, 2. KOLO

SLAVEN BELUPO – DINAMO 0:0 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac:Bruno Marić

SLAVEN BELUPO: Marković – Martinčić, Sabol, Bubnjić, Pašalija – Geng, Takač – Horvatinović, Potroško (od 65. Drvarić), Kuprešak – Atlija, TRENER: Josip Omrčen-Čeko.

U vrlo zanimljivoj i dinamičnoj utakmici zasluženo su Slaven Belupo i Dinamo podijelili bodove. Gledaoci su uživali u pravoj prvenstvenoj borbi, te svakako nisu požalili što su došli pogledati ovu utakmicu, usprkos tome što ih je oprao prolom kiše u zadnjih 5 minuta utakmice.

Bilo je tu svega. Uz neočekivano veliki tempo i mnogo pretrčanih kilometara, bilo je i interesantnih taktičkih nadmudrivanja, a trener Čeko je u svakom trenutku kontrolirao igru pravodobnim rošadama i rješenjima.

Svaka ekipa imala je svoje odlične periode igre iako se ne može reći da je ijedna bila bolja. Usprkos žestini, igra obje momčadi bila je fer i sportska, te sudac Marić nije, osim u jednom slučaju Pašaliji, pokazivao kartone.

Sam početak utakmice dao je naslutiti da će Dinamo biti taj koji će sve sam odlučivati. Naime, već u drugoj minuti stvorili su izglednu priliku, no ne previše jak i precizan udarac sa 15 metara, obranio je danas izuzetno siguran Marković. Ispostavilo se da je to sve u prvom poluvremenu, što je Dinamo uradio pred golom Slavena. Od tada, sve do sredine prvog dijela, vodila se žestoka tehničko – taktička bitka na sredini terena, bez i jedne šanse za gol.

U 22. minuti pred golom Dinama, Atlija (novopridošli napadač) se izvrsno snašao i ostao sam samcat, na udaljenosti od 8 metara, pred golmanom kojeg je mogao pitati kuda hoće loptu, ali je udarac završio po zemlji pored lijeve stative u gol autu. Slaven može žaliti za tom propuštenom prilikom, jer se slijedeća ukazala u zadnjoj minuti utakmice. Do kraja poluvremena nastavila se žestoka, ravnopravna igra na sredini terena, bez šansi. Moglo bi se reći da je u tom periodu igre Slaven bio za nijansu dominantniji.

U drugom dijelu Dinamo je uz osvježenja u ekipi (šira klupa), preuzeo inicijativu, ali je dojam bio da ne mogu probiti obranu Slavena. Dinamo je imao dvije prave prigode, ali ih nije iskoristio i to je bilo sve od njihove strane. Kako se utakmica primicala kraju protunapadi Slavena sve su više mirisali i na pun plijen. Kada se iz oblaka u zadnjih 5 minuta spustila gusta kiša, kao da je dodatno osvježila igrače Slavena.

U posljednjem napadu, Geng sa sredine igrališta malo kasni u dodavanju Drvariću u prazan prostor, iako je ovaj uspio ući u šesnaesterac u punom sprintu, ali je otišao ukoso, tako da se činilo da je prilika otišla u nepovrat. No, on je nekako vratio loptu do dolazećeg Genga i iako je obrana Dinama već bila postavljena, Geng si je driblingom oslobodio prostor za šut. Odlično je pucao sa 12 metara, malo iskosa sa lijeve strane, ali je nažalost pogodio stativu.

U 100% prigodama rezultat je također izjednačen, 2:2, iako su igrači Dinama imali još nekoliko solidnih udaraca na gol, a bili su opasni i nakon kornera. Slaven Belupo je zadovoljan napustio igralište, te je sasvim zasluženo osvojio bod protiv odličnog Dinama, iako se zbog prilike u zadnjoj minuti osjeća mali žal i za preostala dva.

Uz ovakovu: borbenu, požrtvovnu, discipliniranu i maštovitu igru juniori Slavena osvojiti će zasigurno još pregršt bodova, a igra protiv Dinama dobra je preporuka gledateljima da dođu gledati i slijedeće utakmice. Nepravedno bi bilo bilo koga izdvojiti za igrača utakmice, pa predlažemo da to bude trener Josip Omrčen Čeko koji je odlično vodio svoj sastav.

Nažalost, takove ocjene ne mogu se dati i kadetima, iako su u srijedu pružili solidan otpor boljem Dinamu.

PRVA HNL ZA KADETE, 2. KOLO

SLAVEN BELUPO – DINAMO 1:3 (1:2)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 150.

SLAVEN BELUPO: Breški – Majtanić, Grabar, Tarandek, Vinković – Čanađija (od 70. Andrić), Brlek – Varivoda (od 42. Mihelčić), Bukovac (od 47. Arap), Štefanek (od 76. Špoljarić) – Pejković (od 60. Vlajčić). TRENER Ivica Sertić.

STRIJELAC ZA SLAVEN: 1:1 Pejković (34).

U utakmici koja je prethodila juniorskoj, kadetska je bila sa puno više šansi, u čemu je Dinamo prednjačio. Dinamo je posebno lako dolazio u prilike u drugom poluvremenu. Zabilježili smo čak 11 pravih prigoda, od kojih su realizirali samo tri, tako da kadeti Slavena mogu biti prezadovoljni što nisu doživjeli katastrofu, kao prošle godine u Zagrebu.

Slaven Belupo imao je 2 prilike od kojih je jednu realizirao. Obje je imao napadač Pejković. U 15. minuti sam ulazi u šesnaesterac, no daje si predugi for u stranu, tako da ga stoper uspijeva blokirati u trenutku šutiranja. U 35. minuti se bolje snalazi i postiže izjednačujući pogodak za 1:1. Jednu visoku izbijenu loptu iz šesnaesterca Dinama Grabar sa 40 metara glavom šalje na rub šesnaesterca. Igrači Dinama izlaze kako bi postavili ofsajd, ali lopta dolazi do zaboravljenog Pejkovića, koji nije bio u ofsajdu, koji se dobro snalazi i laganim lobom svladava golmana Dinama.

U ovoj utakmici nije se očekivao bolji rezultat jer je Dinamo bio kvalitetnija ekipa.