6.8 C

Slavenovi kadeti i juniori bolji od HAŠK-a

Juniori (0:0) i kadeti (1:1) Slaven Belupa su prošlo (8) kolo u Sesvetama odigrali neriješeno i svaki su osvojili po bod. U ovom, 9 kolu u Koprivnici su osvojili svih 6 bodova, a gosti su bili mladići HAŠK-a iz Zagreba.

PRVA HNL ZA JUNIORE, 9. KOLO

SLAVEN BELUPO – HAŠK 2:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 80. Sudac: Zebec (Varaždin))

SLAVEN BELUPO: Marković – Martinčić, Sabol, Bubnjić, Pašalija–- Geng, Takač (od 46 Hudoletnjak) – Horvatinović, Kuprešak (od 89. Herent), Maljak (od 46 Drvarić) – Atlija (od 77. Abramović) TRENER: Josip Omrčen-Čeko.

STRIJELCI ZA SLAVEN: 1:0 Geng (21. min.), 2:0 Bubnjić (90 min. – 11m)

Ako je glavni cilj utakmice osvojiti bodove, onda su igrači Slaven Belupa 100% ispunili zadatak. i nema im se što prigovoriti. Posebno ako se uzme u obzir da su u puno utakmica do sad bili bolji od protivnika, stvarali šanse, ali ipak gubili bodove zbog nespretnosti u realizaciji. U ovoj utakmici situacija je bila obrnuta. Igra je bila rastrgana, bez puno prilika za gol. Čak bi se moglo reći da su golove postigli, ne iz nekih izrađenih akcija, već nakon prekida. U toku cijele utakmice uspjeli su stvoriti tek 1 do 2 šanse koje su propustili, što je zanemarivo u usporedbi sa mnogo prethodnih utakmica.

Utakmica je u prvih 10 minuta bila nezanimljiva i odvijala se na sredini terena. U periodu od 10 do 20 minute gosti su stvorili čak 3 šanse koje nisu realizirali. To su bili ključni trenuci utakmice. Svaki puta išli su sami na golmana Markovića, ali im on nije dopustio da zatresu mrežu. U sva 3 navrata izvanredno je obranio i time postao igračem utakmice. Čak bi se moglo reći da su zahvaljujući upravo Markoviću Slavenovi juniori uknjižili u ovoj utkmici 3 nova boda. Zasluge svakako ima i Geng koji je kaznio goste vrlo brzo nakon propuštenih prilika. U 21 minuti odapeo je sa otprilike 20 metara pravu bombu, te je vratar gostiju bio nemoćan. Do kraja poluvremena Horvatinović je imao još jednu (i jedinu izrađenu) šansu na utakmici, ali se na odmor ipak otišlo sa rezultatom 1:0 za Slaven Belupo.

Nastavak utakmice je donio lošu igru sa obje strane. Igralo se uglavnom na sredini terena, nepovezano, sa dosta grešaka sa obje strane. Jedino uzbuđenje bilo je u posljednjoj minuti kada gostujući igrač čini neoprezno u šesnaestercu igra rukom i poklanja jedenaesterac domaćoj momčadi. Loptu uzima Bubnjić i sigurno je sa bijele točke šalje u mrežu. Konačan rezultat od 2:0 čini se uvjerljiv, iako tako nije izgledalo na terenu. Sa ovim odličnim rezultatom, juniori nakon 9 kola zauzimaju 9 mjesto sa ukupno 12 bodova. Kada se odigraju zaostale utakmice mogu pasti najviše za 2 mjesta. Naime Split sa 2 utakmice manje ima također 12 bodova, a Hajduk sa 4 utakmice manje ima 8 bodova.

PRVA HNL ZA KADETE, 9. KOLO

SLAVEN BELUPO – HAŠK 2:1 (0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 80.

SLAVEN BELUPO: Breški – Tarandek, Grabar, Bošnjak, Majtanić, – Andrić, Varivoda, Brlek, Štefanek, Arap- Bukovac- -Bubnjić . Igrali su još: Kočila, Špoljarić, TRENER Ivica Sertić.

STRIJELAC ZA SLAVEN: 1:1 Brlek, 2:1 Brlek (11m)

Bila je ovo utakmica sa dva različita poluvremena. U prvom su bili bolji gosti, a u drugom domaćini.

Gosti su bili dominantniji u prvom poluvremenu i zasluženo su na odmor otišli sa vodstvom od 1:0. Poveli su oko 15 minute. Imali su još par izglednih situacija za postizanje pogodaka ali su se domaćini sretno i spretno uspješno obranili. Ni Slaven Belupo nije bio bez šansi. Bukovac je jednom išao sam prema golmanu ali nije realizirao ovu 100% šansu. Majtanić je pak u jednoj prigodi pucao snažno, ali neprecizno, daleko iznad vratiju.

Drugi dio utakmice posve je pripao kadetima Slaven Belupa. Počeli su igrati konkretnije prema napred. Lopta je išla brže i tečnije. Samo se čekalo kada će se stvoriti neka šansa i zatresti mreža gostiju. To je sredinom drugog dijela učinio odlični Brlek, ali ne iz izrađene situacije pred golom, već izvanrednim, jakim, prizemnim udarcem sa skoro 25 metara. Pritisak na gol HAŠKa se nastavio. Ubrzo se u šesnaestercu gostiju stvorila gužva. Sa lijeve strane je u šesnaesterac ušao Majtanić koji je bio srušen, te je sudac pokazao na bijelu točku. Siguran realizator je opet bio Brlek, te je zaradio epitet igrača utakmice.

Bila su ovo teško, ali potpuno zasluženo osvojena 3 boda. Nakon 9 kola kadeti zauzimaju 11 mjesto na tablici sa 11 osvojenih bodova.

U 10 kolu Slaven Belupo će opet biti domaćin a u goste dolazi ekipa iz Vinkovaca, Cibalija. Utakmice se igraju u subotu, 30 listopada. Kadeti će igrati u 13 sati, a juniori u 15 sati.

Kako dobar look! Sviđa nam se sve na njoj, hlače i jakna su top, a jedan detalj obara

Iako je subota prošla u znaku sivih oblaka, sramežljivo sunce u prijepodnevnim satima pokazalo je svoju moć i "namamilo"...