7.9 C

Slavenovi kadeti i juniori napunili mreže Međimurja

101129-medjimurje-mU 14 kolu prve HNL, juniori i kadeti Slaven Belupa osvojili su svih 6 mogućih bodova, uvjerljivo pobijedivši vršnjake iz Međimurja. U svakoj utakmici Slaven Belupo je zabio po 7 golova, te je efikasnost bila na zavidnoj razini. I

obrane bi imale 100% učinak, da kadeti, zbog jedne nespretnosti, nisu primili jedan pogodak. Utakmice su se igrale na terenu sa umjetnom travom, pokrivenim snijegom debljine 5 do 10 centimetara, koji je otežao kombinatornu igru.

PRVA HNL JUNIORI

SLAVEN BELUPO – MEĐIMURJE 7:0 (4:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion, teren sa umjetnom travom, pokriven snijegom. Gledatelja: 50.

SUCI: Marić, Malekinušić, Crnčić

SLAVEN BELUPO: Marković– Pašalija, Hudoletnjak, Župan, Picig – Takač (od 50 Herend), Brlek – Martinčić (od 70 Abramović) Kuprešak (od 70 Radotović), Drvarić (od 50 Atlija) – Horvatinović TRENER: Josip Omrčen-Čeko

STRIJELCI ZA SLAVEN: Martinčić 2, Drvarić, Hudoletnjak, Župan, Atlija i Horvatinović po 1

U momčadi Slaven Belupa nije istrčalo nekoliko, inače standardnih, igrača, kako zbog povreda, tako i zbog kartona. Nedostajali su Sabol, Bubnjić, Potroško i Geng (kartoni), a nije započeo utakmicu i Atlija. Slaven Belupo je poveo već do 15 sekunde. Tek što su krenuli sa centra, Slavenovi igrači dodali su loptu Martinčiću koji se u punom sprintu sjurio po desnoj strani, odlično centrirao pred gol, gdje je na pravo mjesto utrčao Drvarić i sigurno zatresao mrežu gostiju za brzo vodstvo od 1:0. Do 2:0 nije se moralo dugo čekati. Nakon što Horvatinović ne postiže pogodak iz dobre prilike, odbijenu loptu u mrežu šalje Hudoletnjak. Na 3:0 povisio je danas najbolji igrač, Martinčić. Isti igrač je u 45 minuti povisio na 4:0. Sa lijeve strane je odlično centrirao Takač. Horvatinović je glavom na prvoj stativi podignuo loptu preko stopera, a Martinčić se odlično snašao i od prve zatresao četvrti puta mrežu Međimurja. Na kratki (zbog hladnoće) odmor se otišlo sa visokih ali zasluženih 4:0.

Početkom drugog dijela je bio strijelac Župan za 5:0, a Atlija je sredinom drugog dijela povisio na 6:0, sigurnom realizacijom u situaciji bez obrambenog bloka, sa visine 13 metara. Jedina opasnost po gol Slaven Belupa je bila u 75 minuti kada iz slobodnog udarca gosti pogađaju stativu. Konačan rezultat od 7:0 postavlja Horvatinović u 88 minuti.
Ovo je bilo odlično izdanje Slaven Belupa. Iako je protivnik objektivno bio slabiji, treba napadače pohvaliti za veliki postotak realizacije, gotovo 70%, što je puno, s obzirom da se zna da je jesenas to bio osnovni problem ove ekipe. Ovu utakmicu najbolje je odigrao, uz puno proboja po desnoj strani, nadahnutih proigravanja, te je bio asistent i dvostruki strijelac, Martinčić, koji s punim pravom nosi naziv igrača utakmice. On je ovaj puta igrao desnog veznog igrača što mu očito puno bolje odgovara u odnosnu na njegovu uobičajenu poziciju desnog beka.

SUCI: Malekinušić, Marić, Crnčić

SLAVEN BELUPO: Breški (od 41 Kemenović) – Kočila (od 55 Špoljarić), Grabar, Majtanić, Vinković – Andrić (od 41 Mihelčić), Vlajčić – Čanađija, Bukovac(od 50 Arap), Štefanek (od 50 Varivoda) – Pejković TRENER Ivica Sertić.

STRIJELCI ZA SLAVEN: Bukovac 3, Čanađija i Pejković po 2

Od početka utakmice Slaven Belupo je imao laganu, ali sigurnu dominaciju. Strpljivo su kombinirali na teškom, snijegom prekrivenom terenu, gdje nije bilo lako kontrolirati loptu u pas igri. Strpljivost im se isplatila u 10 minuti kada pogotkom Bukovca dolaze u vodstvo od 1:0. Majtanić je lijepo proigrao Čanađiju, koji je probio lijevu stranu, dao odličnu povratnu loptu, a Bukovac je zakucao loptu u prvi donji dio gola. U 20 minuti zaprijetio je i Štefanek., a 2 minute kasnije i Kočila koji sa 16 metara puca pored gola. U 25 minuti Vinković iz dubine šalje centaršut pred gol. Odlično se ubacuje Pejković iza obrambenih igrača, ali promašuje glavom, cijelu loptu. Napori Slaven Belupa urodili su plodom u 34 minuti. Tada je krenula prava serija golova. Gol za vodstvo od 2:0 postiže Čanađija. Sav posao odradio je Pejković koji je sa desne strane poslao, sa golom, paralelnu prizemnu loptu, koja je sve prošla, a na drugoj stativi, na gol liniji našao se Čanađija koji lagano posprema loptu u mrežu. Već u slijedećoj minuti, opet postiže pogodak, ali ovaj puta ne tako „gotovanski”. Lijepo je odigrao dupli pas sa Pejkovićem da bi efektno završio akciju golom za 3:0. Kao na tekućoj vrpci, u prvom slijedećem napadu Slavenaši povisuju na 4:0. Ovaj puta je strijelac ponovno bio Bukovac. Akteri su opet bili Čanađija koji probija lijevu stranu, nesebično dodaje na drugu stativu Pejkoviću, koji se malo spetljao, ali je loptu pokupio Bukovac, koji je snažnim udarcem zakucava pod gredu. Do slijedećeg gola nije se čekalo minutu, već malo više, dvije. Korner je dobro izveo Štefanek sa lijeve strane. Na prvu stativu je utrčao danas ponovno odlični Bukovac, te ovaj puta glavom loptu zakucava u gol, uz prvu stativu. To je bio gol za 5:0. U posljednjoj, 40 minuti , pogodak postiže Pejković za 6:0, sa kojim rezultataom se otišlo na odmor. Bila je ovo furiozna završnica prvog poluvremena sa serijom od 5 golova u razmaku od 7 minuta.

U nastavku Slaven Belupo nastavlja sa napadima ali već na početku, u prvih 5 minuta propuštaju realizirati 2 zicera. U 60 minuti gosti postižu svoj jedini pogodak, t.j.
prije bi se moglo reći da si je loptu sam ubacio golman Slaven Belupa, Kemenović, koji je nespretno reagirao, vjerojatno pod utjecajem treme, jer rijetko ima prilike braniti pokraj Breškog. Trener Sertić, s obzirom na visoki rezultat dao je i njemu priliku da brani jedno poluvrijeme. U slijedećoj minuti Čanađija ide sam prema golu gostiju, pokušava lobati golmana, ali mu to ne uspijeva jer mu ovaj brani prenisku loptu, a Čanađija ostaje bez upisanog hat-tricka. Zato Pejković upisuje svoj drugi pogodak za konačnih 7:1, u 64 minuti, nakon što je golman obranio loptu Čanađije. Tako su i ova tri nova boda uknjižena sasvim zasluženo, te sada imaju ukupno 23 bodova.

Igrač utakmice definitivno je sve bolji Bukovac, bez obzira što je u 50 minuti zamijenjen Arapom, kako bi i on dobio svoju minutažu. Hat-trick , i to 3 efektna gola, sasvim su dovoljni za epitet igrača utakmice. Osim toga, kada je on izašaoiz igre, kao da je otupjela napadačka trojka Slaven Belupa, jer je u drugom poluvrijemenu rezultat bio tek 1:1.
Juniori i kadeti Slaven Belupa u 15 kolu Prve HNL gostuju u Osijeku, a tamo neće biti lako do bodova, posebno kadetima jer su Osječani na samom vrhu ljestvice. Juniori imaju približno isti broj bodova tako da će njihova utakmica biti neizvjesnija. Poslije tih utakmica nastupa zimska pauza, a interesantno je da od 15 kola, u proljeće Slaven Belupo čak 10 puta ide u goste, što nije nimalo ohrabrujuće.