14.6 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Slavenovi kadeti pobijedili Zagreb, juniori odigrali neriješeno
S

101114-mladi-mOdigrano je 12. kolo 1.HNL za kadete i juniore. U Koprivnici je gostovao vrlo dobri Zagreb.

Nakon poraza u Splitu protiv Hajduka očekivali su se bolji rezultati, što su mladići Slaven Belupa i uspjeli ostvariti. Kadeti su osvojili sva tri boda, dok su juniori remizirali sa odličnom, drugoplasiranom ekipom juniorske lige.

Slaven Belupo ne izgleda sjajno na tablici. Tek je 12. sa samo 13 bodova iz 11 utakmica. Premalo s obzirom na igre koje pružaju, koje nisu na vrhunskom nivou, već sasvim solidne, ali ih ipak ne prati bodovni učinak. S obzirom da im je u goste dolazila drugoplasirana ekipa, bila je to prilika vidjeti kako će se u igri i rezultatom nositi sa trenutno kvalitetnijom ekipom.

SLAVEN BELUPO –ZAGREB 1:1 (1:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 70.

SUCI: Franolić, Horvat i Premužaj

SLAVEN BELUPO: Zdelar – Martinčić, Hudoletnjak, Sabol, Pašalija (Potroško od 46) – Geng, Takač (od 87 Herent)- Drvarić Kuprešak (od 87 Radotović), Atlija – Horvatinović TRENER: Josip Omrčen-Čeko

STRIJELCI: Kuprešak (22 min) 1:0, Baričić (27 min) 1:1

Slaven Belupo nastupio je bez Markovića, Bubnjića, Abramovića, te tek oporavljenog Potroška. Već u prvim minutama Slaven je napao, a nakon centaršuta sa desne strane Hudoletnjak glavom puca visoko preko gola. Uslijedilo je ispitivanje snaga do 22. minute. Tada Kuprešak daje odličan pas na desnu stranu Atliji, koji daje odličnu paralelnu loptu na drugu stativu. Lopta se odbija nadolazećem Kuprešaku koji je precizan, te pogađa mrežu gostiju za vodstvo Slavena od 1:0. Vodstvo nije dugo trajalo.

Već u 27. minuti gosti izvode brzi napad po desnoj strani. Loptu brzo prebacuju na lijevu gdje se nalazi višak igrača Zagreba, te napadač gostiju Baričić odlično puca a Zdelar je bio nemoćan Zagreb je izjednačio na 1:1. Igra se rasplamsala.

Zagreb je nakon gola preuzeo inicijativu i pokušavao doći do vodećeg gola. Ipak su opasniji po gol bili Slavenaši koji su iz brzih polukontri bili opasniji. Kuprešak je kasnio sa dodavanjem kada su nadirali trojica na jednog stopera Zagreba. Zatim je Geng zakomplicirao jednu situaciju u kojo je Hudoletnjak dobio prekasno loptu. Uzvratili su gosti u 37. minuti, čistom prilikom Baričića koji puca pored gola. Uzavršnici prvog dijela je Zagreb bio dominantniji, a Slaven je tek kojim centaršutom pokušao priprijetiti.

U drugo poluvremenu je Slavem ušao agresivnije, te nisu dozvolili gostima da razvije igru.Do prilike dolazi Drvarić ali se ne snalazi najbolje poslije centaršuta sa desne strane. Ostao je sam na drugoj stativi. Ne ulazi pravodobno na loptu , te se našao u „mrtvom kutu”. Uz pritisak na gol gostiju, Geng griješi te na centru daje loptu 8uz još nekoliko pogrešnih) u sredinu, koju presijecaju gosti, ali ipak ne uspijevaju realizirati višak igrača u polukontri. I stoper gostiju griješi. Vraća loptu golmanu glavom, a akciju prati Horvatinović, koji iz trka pokušava lobati golmana, ali lopta od grede odlazi u gol aut. Bila je to 65. minuta.

Ubrzo Horvatinović pokušava iz okreta pucati, ali slabo, te lopta odlazi pored gola. Napadi se periodično izmjenjuju. Inicijativa se u drugom poluvremenu mijenjala svakih 10 minuta. I gosti imaju šansu nakon što je Zdelaru ispala lopta ravno pred usamljenog napadača Zagreba. Ostaje 1:1, što je realno. Obje ekipe pokazale su odličan nogomet, te obje moraju biti zadovoljne što nisu izgubile.

4

Nakon 11 utakmica, kadeti Slaven Belupa su 11. sa 14 bodova, što je realan plasman s obzirom na igre koje pružaju. U goste im dolazi Zagreb na 6 poziciji, ali sa samo 3 boda više od Slavena, te je ovo prilika da se bodovno izjednače.

SLAVEN BELUPO – ZAGREB 1:0 (1:0)

SUCI: Horvat, Franolić i Premužaj

SLAVEN BELUPO: Breški – Kočila, Grabar, Tarandek, Majtanić, – Čanađija (od 78 Vlajčić), Brlek, – Arap, Bukovac (od 70 Andrić), Štefanek (od 75 Varivoda)- Bubnjić (od 70 Pejković) TRENER Ivica Sertić.

STRIJELAC ZA SLAVEN: 1:0 Brlek (sa 11 m u 22 minuti)

Igralo se na sredini terena. Posjed lopte je bio podjednak. Šansi gotovo da i nije bilo. Uzbudljivije situacije pred golom Zagreba nastupile su tek oko 20. minute. Sa desne strane je u šesnaesterac ušao Bukovac koji je bio srušen, te je bez dvoumljenja sudac Horvat pokazao na bijelu točku. Siguran realizator je bio Brlek i Slaven Belupo je poveo sa 1:0.

Uzbudljivije je bilo u samom finišu prvog poluvremena kad šansu propušta Bubnjić, a ubrzo zatim Štefanek dobro puca ali pored gola. Prvo poluvrijeme je Slaven bio za nijansu bolji na terenu, sa rijetkim prilikama za postizanje pogotka. Zagreb je dobro igrao ali nisu stvorili nijednu šansu za postizanje pogotka, dok je Slaven Belupo od 2-3 šanse jednu iz penala iskoristio. Uspješno su gosti igrali i Slavenu do sredine poluvremena nisu dopustili prići blizu gola, ali iz jedenaesterca domaći dolaze u vodstvo od 1:0 sa kojim rezultatom se odlazi na odmor.

Početkom drugog poluvremena je Slaven pokušavao doći do šanse, ali i gosti pokušavaju ugroziti gol Slavena. Inače odlični Brlek neoprezno iznosi loptu iz svog šesnaesterca, te gubi loptu, te je prisiljen napraviti faul na samom rubu šesnaesterca. Zagreb ne uspijeva iskoristiti slobodni udarac sa ruba šesnaesterca. Moglo je lako doći do izjednačenja. Ipak nema pravih opasnosti do sredine drugog dijela. Opasnost za Slaven sredinom poluvremena, opet nakon slobod
nog udarca Zagreba. Lopta dolazi u srce šesnaesterca. Igrači Zagreba imaju nekoliko (3) uzastopnih (u 10 sekundi ) udaraca na gol. Pravo je čudo kako je mreža Breškog ostala netaknuta.

Zagrebaši pokušavaju napraviti pritisak ali im ne uspijeva. Pred kraj utakmice Pejković je mogao riješiti pitanje pobjednika. U zadnjoj minuti Majtanić brzopleto pokušava izbiti loptu iz šesnaesterca ali ga blokiraju gosti. Lopta uz Grabara dolazi do gostujućeg napadača koji je na sreću, puca visoko preko gola. Umalo su došli do pogotka i izjednačenja. Ipak, na kraju Slaven Belupo uknjižuje sva tri boda i po broju osvojenih bodova stižu Zagreb sa 17 bodova.

U 13. kolu Slaven Belupo će gostovati u Zagrebu, a ovaj puta će mu domaćin biti Lokomotiva. Po tablici, juniori će imati teži posao, jer Lokomotiva iz 12 utakmica ima 20 bodova, čak 6 više od Slaven Belupa. Kadeti Lokomotive imaju tek 1 bod više od kadeta Slaven Belupa.