hrvatsko prvenstvo

ŠOK I NEVJERICA u Koprivnici! Pomlađena Lokomotiva došla, vidjela i rasturila katastrofalnu Podravku
Š

Ne sjećamo se kada smo zadnji put vidjeli ovaku nemoćnu Podravku

Očekivala se rutinska pobjeda i veliki korak ka novom naslovu prvaka, no u Bepovoj dvorani uslijedili su šok i nevjerica. U vječitom hrvatskom derbiju i jednoj od dvije najvažnije utakmice u 1. HRL, Lokomotiva je rasturila neprepoznatljivu Podravku, i to doslovno, jer je na kraju utakmice na semaforu pisalo 17:25.

Rezultat je to kojemu se nitko nije nadao, pogotovo nakon što su podravkašice prva tri kola u Ligi prvakinja odigrale iznad očekivanja. Osim toga, uzele su Lokomotivi dvije važne igračice, Zagrepčanke su pomladile i ekipu, ali na klupi je i dalje majstor Nenad Šoštarić, njihov ključni igrač.

Agresivnom i čvrstom obranom godinama zadaje muke Podravkinim trenerima, a to je na svojoj koži danas osjetio i Neven Hrupec. Najavljivao je sigurnu pobjedu, no doživio je grubo prizemljenje i doveo obranu naslova pod pitanje.

Početak utakmice kasnio 20-ak minuta

Osim što je utakmica kasnila s početkom 20-ak minuta, a razlog je bio u sustavu HRS-a i zapisničkom stolu, na utakmicu kao da su kasnile i igračice Podravke. Drugim riječima, katastrofalno su ušle u današnji derbi i Lokomotiva je bila u prednosti od samog početka.

Otvorila je s 0:3, a prvi gol podravkašice su zabile tek u šestoj minuti i to iz sedmerca. Kada su u 10. došle do 3:3 mislili smo da će sve krenuti u svojem smjeru, no samo tri minute kasnije gošće su ponovno bile na plus tri.

Na ulasku u 25. minutu vodile su 8:12 i sljedećih pet minuta Koprivničanke nisu zabile pogodak. Lokomotiva je imala 8:14 i tada je Milosavljević, u posljednjim sekundama prvog poluvremena, zabila deveti gol za Podravku. Dakle, na poluvremenu je bilo 9:14 za Lokomotivu. Apsolutni šok za sve u dvorani.

Neprepoznatljivi napad 13 minuta bez pogotka

Da stvar bude gora, kako je završilo prvo, tako je počelo i drugo poluvrijeme. Gošće iz Zagreba odličnom obranom nisu davale previše prostora podravkašicama, a bile su preciznije i u napadu. Vjerovali ili ne, u 40. minuti Lokomotiva je vodila 9:18, s točno dvostrukom razlikom.

Isto tako, vjerovali ili ne, Podravka nije zabila u prvih 12 minuta nastavka i stvarno se ne sjećamo kada smo zadnji put tako nešto vidjeli u hrvatskoj ligi. Taj neugodan podatak u 43. minuti odlučila je poništiti Larissa Kalaus, danas najbolja igračica u redovima Podravke.

Jasno, već tada vidjelo se u kojem smjeru se utakmica razvija, a koliko god Hrupec rotirao, dobitnu kombinaciju nije pronašao. Lokomotiva je odlično igrala i ne samo čuvala prednost, nego je svako malo i povisila. Tako je u 52. minuti bilo 12:23. Sve do konačnih 17:25.

Kod Podravke je, kako smo napisali, najbolja bila Larissa Kalaus (5), a kod Lokomotive je odlična bila cijela ekipa, na čelu s vratarkom Bešen, koja je imala čak 17 obrana. Dumanska je, recimo, imala tek sedam obrana. Imat će Hrupec sa svojim stručnim stožerom o čemu razmišljati sljedećih dana…