19 C
Petak, 29. ožujka 2024.

SP juniorki // Hrvatska bez četvrtfinala, Nizozemska bolja za jedan gol
S

Hrvatska juniorska reprezentacija u Koprivnici je u osmini finala snage odmjerila s ekipom Nizozemske, trećom iz skupine B. U uzbudljivoj utakmici nakon velike borbe Hrvatice nisu uspjele slomiti Nizozemke koje su na kraju slavile 22:21.

Utakmicu vrlo dobro otvara reprezentacija Nizozemske koja serijom 3-0 ostavlja Hrvatice na bez pogotka. Nizozemsku mrežu prva trese Ivana Dežić u šestoj minuti nakon čega se nastavila dobra igra Nizozemki koje imaju +4 (5:1), a potom i +5 (8:3). Krenule su tada hrvatske juniorke polako pojačavati tempo te u 24. minuti dvoboja stigle na samo pogodak zaostatka (8:9). Do odlaska na odmor Hrvatice nisu iskoristile priliku za izjednačenej stoga se u svlaionice odlazi pri rezultatu 12:10.

Prvih 15 minuta prvog dijela susreta Nizozemke su nametnule svoju igru i ostavile Hrvatsku na minus tri (11:14), ali ne predaju se Hrvatice koje preko preko Josipe Mamić poravnavaju rezultat na 16:16. Ne prepušta ništa slučaju Nizozemska koja nanovo odlazi na +2 (22:20), ali Ana Debelić smanjuje to na 21:22. Zadnji napad je u rukama Hrvatske koja isti ne iskorištava stoga je konačan rezultat bio 22:21 koji je označio slavlje Nizozemske.

U redovima Hrvatske istaknula se Ivana Dežić sa šest zgoditaka, dok je vratarka Ivana Kapitanović sakupila 19 obrana. Inger Smits s devet pogodaka bila je najefikasnija kod Nizozemske, a na vratima Kristy Zimmerman zaustavila je devet lopti.

Gledatelji su u velikom broju napunili koprivničku dvoranu, podrška je bila sjajna, ali Hrvatska nije bila na potrebnoj razini. Međutim, mora se reći i da su urugvajski suci svojim odlukama utjecvali na konačni ishod, doista nismo očekivali da će se Hrvatskoj kao domaćinu ovako suditi.

Hrvatska na SP-u nastavlja natjecanje za plasman od 9. do 16. mjesta. U Dugom Selu naše će djevojke u srijedu u 16 sati igrati s poraženim iz susreta Rusije i Švedske.

SP U RUKOMETU ZA JUNIORKE, ČETVRTFINALE

NIZOZOZEMSKA – HRVATSKA 22:21 (12:10)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja oko 900. Suci: Gabriel Gonzales i Camilo Prieto (obojica iz Urugvaja). Delegat IHF-a: Dragan Načevski (Makedonija).

NIZOZEMSKA: Zimmerman (7), Van der Poll (4); Smits 9(5), Michielsen 1, Vollebregt 1, Pavkovic, Van Buren, De Ruijter 2, Nieuwenweg, Van du Nenbode 3(2), Dulfer 2, Ter Elst, Steenbakkers 4, Van Leeuwen, Struijs. IZBORNIK: Peter Portengen.

HRVATSKA: Stojak, Kapitanović (18+1), Bešen (-); P. Posavec, Halili 1, Blažević, Dežić 6(3), Milosavljević 1, Domjan 2, Bukvić, Debelić 1, Mamić 1, Mičijević 1, Maljak 2, Pavlović 2, L. Kalaus 4. IZBORNIK: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Nizozemska 8(7), Hrvatska 5(3).

ISKLJUČENJA: Nizozemska 4 min. (De Ruijter), Hrvatska 2 min. (Mičijević).

IGRAČICA UTAKMICE: Ivana Kapitanović (Hrvatska).

Rusija – Švedska 31:18 (17:7)

ČETVRTFINALE – SRIJEDA, 9. SRPNJA (KOPRIVNICA)

14.00 Danska – Francuska
16.15 Nizozemska – Rusija
18.30 Rumunjska – Koreja
20:45 Njemačka – Mađarska

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MJESTA (DUGO SELO)

14.00 Češka – Brazil
16.00 Hrvatska – Švedska
18.00 Portugal – Srbija
20.00 Norveška – Slovenija

ČETVRTA HNL SJEVER

Cvetkovčani izraziti favoriti protiv Kloštrana, i Ferdinandovčani se nadaju „lakim” bodovima protiv Legrađana

Sve utakmice 17. kola Četvrte hrvatske lige Sjever zbog uskrsnih blagdana igraju se sutra, u subotu u 15.30 sati. U...