14.3 C

SP juniorki // Sjajna pobjeda Hrvatske protiv jake Norveške

Hrvatske juniorke u četvrtom kolu Svjetskog prvenstva susrele su se s rukometašicama Norveške. Nakon dvije pobjede i jednog poraza pred izabranicama Nevena Hrupeca bio je najteža utakmica skupine.

Dvoboj vrlo dobro otvaraju Hrvatice koje nošene obranama Ivane Kapitanović odlaze na +2 (4:2). Unatoč dobrim reakcijama vratarke Norvežanke uspijevaju izjednačiti i prijeći u vodstvo 6:5, a potom i 8:5. Pojačale su tada tempo hrvatske juniorke koje ubrzo izjednačavaju na 11:11. Do isteka 30. minute rezultat je ostao izjednačen te se na predah otišlo pri 14:14.

U drugom dijelu susreta nastavila se igra iz prvog dijela te se sve do 45. minute igralo u izjednačenom tonu nakon čega Hrvatice odlaze na +5 (24:20), vodstvo koje se zadržalo i do posljednjeg sučevog zvižduka.

Kod Hrvatske najefikasnije bile su Ivana Dežić i Ćamila Mičijević svaka s po šest zgoditaka, dok su na vratima Kapitanović i Bešen sakupile 23 obrane. Emilie Hegh Arntzen s pet pogodaka bila je najbolja kod Norveške, dok je vratarka Maria Jektvik Aarstad zaustavila devet lopti.

U četvrtak su u Koprivnici odigrane utakmice četvrtog kola Svjetskog juniorskog prvenstva za rukometašice. Pobjede su upisale ekipe Francuske, Mađarske i Portugala.

Francuska – DR Kongo

S obzirom da je ekipa DR Kongo dosad izgubila sve tri utakmice, prije same utakmice imala je vrlo malo šanse da pobijedi Francusku koja je skupila tri pobjede. Unatoč lošem ulasku u igru francuske ekipe, već se u prvom poluvremenu vidjelo da igračice iz DR Kongo ne mogu pratiti njihov ritam i na pauzu odlaze s rezultatom od čak šest golova razlike. U drugom poluvremenu ta se razlika povećala i utakmica je završila rezultatom 29:17.

Najefikasnije igračice bile su Chloe Bouquet iz Francuske i Kankwadi Tshela iz DR Konga svaka sa po pet pogodaka, a od vratarki bolje su bile francuske vratarke Catherine Gabriel i Deborah Dangueuger koje su zajedno obranile petnaest golova.

Švedska – Mađarska

Nakon poraza od Portugala i Francuske, Švedska je upisala i treći poraz na prvenstvu. Trenutno najbolja ekipa skupine C – reprezentacija Mađarske slavila je sa rezultatom 20:21 (12:10). Većinu vremena vodila je ekipa Švedske, no u uzbudljivoj završnici mađarska igračica Mercedesz Walfisch minutu prije kraja trese mrežu Šveđanki i Mađarska upisuje četvrtu pobjedu u nizu.

Dorina Korosos i Mercedesz Walfisch zabile su po pet golova za Mađarsku, vratarka Zsofi Szemerey dodala je petnaest obrana, dok su u redovima švedske ekipe najbolje bile Ellenor Nilsson Astrom i Amanda Sundberg sa po četiri gola, a njihove čuvarice mreže Hanna Daglund i Jessica Ryde sakupile su četrnaest obrana.

Portugal – Japan

Četvrti dan skupine C zatvorile su reprezentacije Portugala i Japana. Dok su Francuska i Mađarska mogle opušteno odigrati današnje utakmice jer su prethodno osigurale ulazak u osminu finala, igračice Japana i Portugala ovom su se utakmicom trebale izboriti za nastavak sudjelovanja na prvenstvu. Japanke su pokazale dobru igru, no to nije bilo dovoljno da upišu drugu pobjedu i susret je završio 34:28 (21:15) za portugalsku reprezentaciju.

Najbolje igračica kod Japana bila je Misaki Tamura sa devet pogodaka, dok je vratarka Moeka Mizuochi zaustavila šesnaest lopti. Monica Soares postigla je devet pogodaka za Portugal, a trenutno najbolja čuvarica mreže prvenstva Isabel Gois sakupila je sedamnaest obrana.

Sljedeće kolo igra se u subotu, 5. srpnja s početkom u 16:15 sati kada DR Kongo igra protiv Portugala, slijedi utakmica Švedske i Japana u 18:30 sati, a velika završnica prvog dijela natjecanja biti će sraz između ekipa koje dosada nisu nijednom poražene, odnosno Mađarske i Francuske. Posljednja utakmica petog dana prvenstva počinje u 20:45 sati.

Ulaznice se mogu kupiti na ulazu u Gimnaziju “Fran Galović” po cijeni od 10 kuna i vrijede za sve tri utakmice toga dana.