14.6 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.

SP kadetkinja // U osmini finala s Rumunjskom
S

Hrvatske kadetkinje završile su preliminarna natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Makedoniji. U zadnjem, 5. kolu, D grupe, što se igrala u Ohridu, Hrvatska je pobijedila Angolu 23:21 (15:8) i tako osvojila 3. mjesto u grupi, koje joj donosi u ponedjeljak utakmicu osmine finala s Rumunjskom u Strumici.

– U prvom smo poluvremenu uspjeli nanizati pogodak za pogodak, no u drugom smo dijelu igrali kao da je utakmica već gotova. Ovo je dobra lekcija za nas te poruka da se nijedna ekipa ne smije podcijeniti te da moramo napadati suparnika svih 60 minuta – rekao je izbornik Branko Šebek u sažetoj analizi događaja na parketu dvorane Biljanini izvori u Ohridu.

Jasno je da su djevojke nakon 15:7 pred kraj 1. poluvremena mislile da je sve gotovo, što su iskoristile Afrikanke i od 28. do 41. minute zabile su osam golova, Hrvatska samo dva, bilo je 17:15. U 51. minuti Hrvatska se odvojila na četiri razlike, 21:17, ali se do kraja morala grčevito boriti za pobjedu, je je Angola stizala na 21:20 u 55. minuti i 22:21 u 59. minuti.

Hrvatska će, dakle, igrati s Rumunjskom. U međusobnom susretu u C grupi, koja se križa s D grupom, Danska – Rumunjska 30:30. Do zadnjih sekundi Rumunjska je vodila 30:29, ali je Danska postigla gol i usmjerila Rumunjsku na Hrvatsku, a Danska će igrati s Francuskom. Crna Gora igrat će s Argentinom, a Portugal s Njemačkom.

UTAKMICA 5. KOLA PREDNATJECANJA D GRUPE SP KADETKINJA

HRVATSKA – ANGOLA 23:21 (15:8)

OHRID – Dvorana Biljanini izvori. Gledatelja: 100. Suci: Lars Jedermann i Christian Posch (oba SAD). Delegati: Zuzana Fuleova (Slovačka) i Predrag Pavičević (Crna Gora). IHF kontrolor: Manfred Prause (Njemačka).

HRVATSKA: Krmpotić (0+1), Ečimović (17+0), Šebalj (-+0); Zadravec 1(1), St. Posavec 3, Galetić 3, S. Šenvald 2, Boras, Čalušić 2, Zagorščak 3, Vlašić 2, Klarić 1, Vlajsović 1, Ljubičić 5(1), Pavković, Zelić. IZBORNIK: Branko Šebek.

ANGOLA: Simao (1+-), Kanka (6+0); Caluyombo 2, Chaca, Santo, N. Da Costa 3(2), J. F. Da Costa 1, Quizelete 4, Paulino 8, Yanda, Peres 1, Nenganga 2, Da Silva, Cungulo, Chitangueleca. IZBORNIK: Luis Sergio Ferreira Chaves.

SEDMERCI: Hrvatska 3(2), Angola 3(2).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta, Angola 6 minuta.

Rezultati 5. kola: Kina – Francuska 24:31 (8:18), Hrvatska – Angola 23:21 (15:8), Portugal – Crna Gora 11:29 (6:13).

Poredak nakon 5. kola: 1. Crna Gora 10, 2. Portugal 8, 3. Hrvatska 6, 4. Francuska 2, 5. Angola 2, 6. Kina 0.

Rezultati 4. kola: Crna Gora – Kina 24:17 (15:8), Hrvatska – Portugal 18:32 (8:14), Francuska – Angola 31:23 (13:11).

Rezultati 3. kola: Portugal – Francuska 21:17 (10:4), Crna Gor – Hrvatska 31:21 (13:12), Angola – Kina 30:18 (16:10).

Rezultati 2. kola: Angola – Crna Gora 17:22 (9:13), Kina – Portugal 15:27 (7:15).

Rezultati 1. kola: Portugal – Angola 33:28 (17:10), Crna Gora – Francuska 28:23 (12:10), Hrvatska – Kina 22:17 (7:8).