2.6 C

Sportski ribolov // Održano natjecanje 3. zone, juniorke Hlebina prve

Natjecanje 3. zone (Varaždinska, Međimurska i Koprivničko-križevačka županija) u ribolovu udicom na plovak održano je 28. lipnja 2015. godine na jezeru Stara Mura Žabnik u Međimurju u organizaciji ŠRS Međimurske županije. Natjecanje je održano u kategorijama seniora, seniorki, juniora i juniorki.

U kategoriji seniora u konkurenciji 14 ekipa prvo mjesto osvojila je ekipa ŠRD linjak Pavlovec, 2. mjesto ŠRD Interland Varaždin i treće ŠRD Glavatica Prelog.

Od županijskih klubova nastupila je ekipa ŠRK Bistra Repaš koja je osvojila 10. mjesto, dok je ŠRK Drava Hlebine osvojila 13. mjesto.

U kategoriji seniorki u konkurenciji četiri ekipe prvo mjesto osvojila je ekipa ŠRD Klen iz Svete Marije, drugo mjesto osvojila je ekipa ŠRK Koprivnice, a treće ekipa ŠRK Bistra Repaš.

U kategoriji juniora u konkurenciji šest ekipa prvo mjesto osvojila je ekipa ŠRD Glavatica Prelog, drugo mjesto ŠRD Klen Sveta Marija i treće ŠRD Interland Varaždin.

U kategoriji juniora nije bilo prijavljenih klubova iz Koprivničko-križevačke županije.

U kategoriji juniorki u konkurenciji četiri ekipe prvo mjesto osvojila je ekipa ŠRK Hlebine, drugo mjesto ŠRD Mura iz Murskog Središća i treće ŠRD Klen Sveta Marija.

Ostvarenim rezultatima na prvenstvu 3. zone, prvoplasirani klubovi ostvarili su pravo nastupa na završnici Kupa Hrvatske koji se održava od 17. do 19. srpnja u Garešnici.

S područja ŠRS koprivničko-križevačke županije svojim rezultatima to pravo ostvarili su klubovi ŠRK Hlebine, ŠRK Koprivnica i ŠRK bistra Repaš.

U najpopularnijoj seniorskoj konkurenciji ove godine neće sudjelovati klubovi iz Koprivničko-križevačke županije. Iako je plasmanom na Kupu županijskog saveza pravo nastupa ostvarilo pet ekipa, na prvenstvu Zone 3 nastupila je samo ekipa ŠRK Drave, dok su ekipe ŠRK B-Šport, ŠRK Đelekovec i ŠRK Bistra Novo Virje odustale od daljnjeg natjecanja.