10.2 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.

Sportski ribolov // ŠRK Podravka doprvak Hrvatske bass lige

Na jezeru Petnja održana su posljednja dva kola Hrvatske bass lige (ribolov pastrvskog grgeča), na kojima su koprivnički sportski ribolovci ostvarili uspješne rezultate i osvojili drugo mjesto u ukupnom poretku.

Natjecanje je održano po lošim vremenskim uvjetima s puno kiše u subotu. Takvo vrijeme doprinijelo je slabom ribolovu, tako da je u subotu u 5. kolu ulovljeno 13 riba, upisalo se pet ekipa, a u nedelju su ulovljene četiri ribe, a upisale su se četiri ekipe. To je čak jedna manje nego prošle godine, tako da je taj broj maksimum riba koju ova stvarno lijepa voda može ponuditi na natjecanju.

Natjecanje je zbog toga bilo zanimljivo, jer je jedna riba odlučivala o plasmanima na prva tri mjesta koja vode u reprezentaciju Hrvatske.

U takvim uvjetima odlično se snašla ekipa ŠRK Podravka Koprivnica u sastavu Branimir Kalinić i Matija Štefek koja se upisala u zadnja dva kola natjecanja. U 5. kolu su bili prvi sa 4,278 kg ribe, te u 6. kolu drugi sa 0,864 kg ribe.

Ujedno su ulovili i najveću ribu ovogodišnje Bass lige, bassa teškog 2,0 kg te su ukupno osvojili drugo mjesto u ligi. Prvo mjesto osvojila je ekipa ŠRD Sloga Orešje u sastavu Dalien Vignjević i

Siniša Pavlinić koji su u prva četiri kola ostvarili odličan rezultat. Treće mjesto je pripalo ekipi HES Sisak u sastavu Robert Bergeri i Boris Leskovar.

Iako su sve ekipe imale priliku ući u reprezentaciju jer je razlika bila dva do tri boda, zbog slabog i teškog ribolova to im nije uspjelo. Ekipa ŠRK Šoderica iz Koprivnice nije u 5. kolu imala ulova te su na kraju završili na šestome mjestu. Đurđevački ŠRK Picok nije se upisao u zadnjem kolu te su na kraju osvojili sedmo mjesto.

Tri prvoplasirane ekipe predstavljat će reprezentaciju Hrvatske na Svjetskom prvenstvu u Portugalu 2016. godine.

Ribolovci Podravke u akciji5. kolo

1. Podravka Bumble Lure 4,278 kg (4 ribe)
2. Jezera Bedekovčina DP Tuning 3,782kg (4 ribe)