2.6 C
Kažnjen drnjanski mamić

Sportskom direktoru Drnja na tri mjeseca zabranjeno obavljanje svih funkcija u nogometu, Mihalić: Kazna je opravdana, ali pretjerana

Nakon utakmice, na Facebook stranici Tomislava iz Drnja osvanula je objava u kojoj se okrivljuje suca Fazlića za nepristrano suđenje.

Nakon odigrane kup utakmice između Križevaca i Tomislava iz Drnja koja je završila pobjedom Križevaca, vukli su se mnogi repovi, a najavljivana je i sudska tužba. Naime, Ivan Mihalić, sportski direktor Tomislava iz Drnja, isključen je zbog vrijeđanja glavnog suca na utakmici. Na službenom izvještaju o utakmici stoji kako je predstavnik kuba Ivan Mihalić u 40. minuti isključen zbog psovanja četničke mame sucu utakmice.

‘Glavni sudac Keršimir Fazlić od 1. minute do 90. minute konstantno je sudio protiv Drnja, a kao šlag na tortu kod rezultata 1:1 nije dosudio čisti jedanaesterac za Drnje, te da bi nakon toga oko 84. min dosudio nepostojeći (navodno igranje rukom) jedanesterac za Križevce, no da ne duljimo jer bi nam trebalo cijeli dan da izdvojimo sve detalje. Nakon toga glavni sudac Krešimir Fazlić komotno otišao sa upravom nogometnog kluba Križevci na večeru, a prema informacijama prije utakmice mu je plaćeno kako bi progurao Križevce dalje’, stoji u objavi.

Fazlić je objavu komentirao napisavši kako će tužiti autore teksta. Također, u objavi je upisano kako je sudac Fazlić poslije utakmice išao na večeru s predstavnicima domaćeg kluba.

Disciplinski sudac Darko Matošić Mihaliću je ”odrezao” kaznu zabrane obavljanja svih funkcija u nogometu na tri mjeseca, a kazna počinje teći 19. listopada.

– Kazna je opravdana, ali mislim da je mogla biti i trajanja mjesec dana, pošto mi je ovo prvi ekces. Ipak, mislim da bi svatko tako reagirao na nepošteno suđenje, nepristojno ponašanje (psovanje) prema našim igračima, ili na ne dozvoljavanje pružanja liječničke pomoći potencijalno ozlijeđenim igračima. Smatram da se nikad ne žalimo bez razloga, izgubili smo nedavno dvije utakmice u prvenstvu pa su suci koji su sudili dvoboje posao odradili korektno, nismo imali zamjerke – rekao nam je Mihalić.