Petak, 19. travnja 2024.
stk koprivnica

Stella Šaš dvostruka pobjednica međunarodnog stolnoteniskog turnira
S

Stolnotenisačice Koprivnice nastupale su u četiri kategorije, a najzapaženiji rezultat postigla je najmlađa članica Stella Šaš osvojivši dvije titule.

Proteklog vikenda koprivničke stolnotenisačice nastupale su na međunarodnom kadetskom i juniorskom prvenstvu Varaždina. Radi se o jednom od najjačih turnira na ovom području za mlađe kategorije na koji tradicionalno dolaze najbolji igrači iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Bugarske i Italije.

Prvo zlato osvojila je u petak, 11. studenog 2016., kada se održavalo ekipno natjecanje. Stella je nastupila u ekipi sa igračicom iz

Stolnoteniskog kluba Putjane, Martom Novak. Koliko su bile nadmoćne na putu do zlata dovoljno govori podatak da nisu izgubile niti jedan meč. U finalu su bile bolje od igračica iz Italije rezultatom 3:0.

Drugi dan natjecanja Stella je opet pokazala sjajnu igru te osvojila i pojedinačni turnir u kategoriji najmlađih kadetkinja (2006. godište i mlađe). U polufinalu je rezultatom 3:1 bila bolja od prve igračice Hrvatske, dok je u finalu rezultatom 3:0 nadigrala prvu igračicu Italije. Ovim rezultatom Stella je zasjela na prvo mjesto državne rang liste u kategoriji najmlađih kadetkinja!

Foto : STK Koprivnica

Odličan rezultat Stella je postigla i u mlađim kadetkinjama (2004. godište i mlađe) plasiravši se među 16 najboljih igračica. Nekoliko poena dijelilo ju je do ulaska u četvrtfinale gdje je od nje bila bolja četvrta igračica Hrvatske rezultatom 3:2. Zapaženi rezultat u istoj kategoriji postigla je Nuša Stojanović plasiravši se u četvrtfinale ali je od nje bila bolja igračica iz Bosne i Hercegovine, kasnije pobjednica turnira.

Na turniru su nastupile još i Manda Cimerman i Josipa Harambaša u kategoriji najmlađih kadetkinja, Valentina Piršlin i Ella Vrabelj u kategoriji mlađih kadetkinja, dok je Ana Krupski nastupila u kategoriji kadetkinja i juniorka.

Idući vikend stolnotenisačice očekuje još jedan međunarodni turnir u Zagrebu, na kojem će Stella Šaš nastupati kao prvi nositelj turnira.