7.9 C
Petak, 29. ožujka 2024.

Streljaštvo // Betlehem, Ivačić i Blažek najbolji na turniru u Suhopolju
S

Virovitičko-podravska podružnica udruge Prvi hrvatski redarstvenik organizirala je u Suhopolju prvi pozivni turnir u streljaštvu serijskom zračnom puškom u povodu obilježavanja 24. godišnjice „krvavog Uskrsa” i pogibije prvog hrvatskog redarstvenika Josipa Jovića.

Sudjelovalo je 14 ekipa sa 40 natjecatelja iz Virovitičko-podravske, Bjelovarsko-bilogorske, Koprivničko-križevačke i Osječko-baranjske županije.

Uoči natjecanja domaćin je položio vijenac kod spomenika hrvatskih branitelja u Suhopolju, dok su ostale ekipe PHR-a, policije i UDHOS-a iz Koprivničko-križevačke županije upalile svijeće ispod križa.

Natjecanje u streljaštvu održano je na prekrasno uređenoj streljani Osnovne škole Suhopolje.

Prvo mjesto osvojila je ekipa UDHOS-a Koprivničko-križevačke županije s 509 krugova, u sastavu Ivan Betlehem (178), Željko Ivačić (168) i Miroslav Blažek (163). Betlehem je ujedno bio i najbolji pojedinac natjecanja, dok je Ivačić pojedinačno osvojio treće mjesto.

Drugo mjesto osvojila je ekipa PHR iz Virovitice sa 482 kruga, a treće HVIRDA Virovitica sa 426 krugova.