4.9 C
Utorak, 16. travnja 2024.

Streljaštvo: Ivana Babić kadetska prvakinja hrvatske

Na Prvenstvu Hrvatske za kadete i kadetkinje u disiplini serijska zračna puška, održanom na osječkoj streljani Pampas članica Streljačkog športskog kluba Podravka Ivana Babić osvojila je prvo mjesto i naslov kadetske prvakinje Hrvatske.

U osnovnom meču Ivana Babić otpucala je odličan rezultat od 192 kruga (93+99) čime je ušla u finalno gađanje najboljih osam hrvatskih kadetkinja kao prvoplasirana sa pet krugova prednosti ispred drugoplasirane natjecateljke. U finalnom gađanju Ivana Babić nije dopustila nikakva iznenađenja, nastavivši s odličnim nastupom postigla je finalnu seriju od 94 otpucana kruga čime je i povećala svoju prednost ispred konkurentica i zasluženo osvojila naslov državne prvakinje za kadetkinje.

Osvajanjem naslova državne prvakinje Ivana Babić opravdala je svoj status jedne od najperspektivnijih hrvatskih natjecateljki u posljednje dvije sezone.

Ivana Babić - kadetska prvakinja HrvatskeNastup kadeta streljačkog športskog kluba Podravka na prvenstvu hrvatske bio je zadovoljavjući, doduše nedostajalo je malo sportske sreće da kadeti osvoje još jednu državnu medalju. Kadetska ekipa u sastavu Tomislav Harambašić, David Strmečki i Ivan Kaić osvojila je deveto mjesto s 543 otpucana kruga, a za osvajanje državne medalje nedostajalo je samo deset krugova. U pojedinačnom plasmanu kadeta Tomislav Harambašić plasirao se na trinaesto mjesto sa 185 krugova, David Strmečki zauzeo je dvadeset i peto mjesto sa 183 otpucana kruga, a Ivan Kaić sa 175 krugova ostvario je plasman na šesdeset i peto mjesto. Tomislav Glavica otpucao je 170 krugova što je bilo dovoljno za plasman na devedeset i drugo mjesto, Dominik Dražilović sa 163 otpucana kruga plasirao se na sto dvadeset i deveto mjesto. Matija Verbić s otpucanih 159 krugova ostvario je plasman na sto trideseto mjesto, Filip Verbić sa 158 krugova zauzeo je sto trideset i šesto mjesto, a Luka Harambašić sa 153 otpucana kruga ostvario je plasman na sto četrdeseto mjesto.

Na prvenstvu hrvatske za kadete nastupilo je trideset najboljih hrvatskih ekipa sa sto i pedeset pojedinačnih nastupa kadeta, a kod kadetkinja je nastupilo najboljih sedamdeset hrvatskih kadetkinja.

Nastup natjecatelja kadetskih kategorija na državnom prvenstvu ocjenjen je izuzetno uspješnim od strane rukovodstva kluba s obzirom da su kadeti već osvajanjem rezultatske norme za pravo nastupa na prvenstvu hrvatske ostvarili zacrtane planove.

Kvalitetan rad u klubu s mlađim uzrastima i dalje će osiguravati popunu kadetskih i juniorskih ekipa kluba sa vlastitim „domaćim” natjecateljima te omogućiti klubu da i dalje zadrži vrh hrvatskog sportskog streljaštva.