Susjedski derbi u prijateljskom izdanju pripao Farmaceutima

Utakmice Slavena Belupa i Varteksa, bilo da su se igrale u Koprivnici ili Varaždinu, uvijek su izazivale posebnu pozornost u ta dva grada na sjeverozapadu Hrvatske.

Iz dobro poznatih razloga Varteks, odnosno danas Varaždin, više nije prvoligaš, no Izvršni odbor uvrstio ga je u Treću HNL-sjever u kojoj će se natjecati sljedeće sezone.

U generalci pred još jedan susjedski derbi, s Međimurjem u Čakovcu, Varaždin je u ponedjeljak gostovao u Koprivnici gdje je odigrao prijateljsku utakmicu s pričuvnom momčadi Slavena Belupa.

Farmaceuti su imali veću inicijativu i više prilika, no na kraju su pobijedili ‘samo’ s 2:0. Varaždin je pokazao dopadljivu igru, vidjela se razlika u kvaliteti, no s ovom momčadi Ivica Solomun može biti u vrhu trećeligaškog prvenstva. A Varaždinci se nadaju da će već sljedeće sezone igrati u Drugoj HNL.

Prvi priliku u 7. minuti imali su gosti, Roginić je sam izbio pred Pelina koji skida čisti zicer. U 10. minuti opet konfuzija u obrani Slavena, Jalušić iz blizine pogađa vratnicu, ali Pelin hvata odbijenu loptu.

U 13. minuti Crepulja je fino probio lijevu stranu i ubacio u sredinu za Roskama koji je s par metara promašio cijelu loptu.

U istoj minuti Roskam se našao u još boljoj prigodi, izbio je sam pred vratara Težaka, no prebacio je loptu preko grede.

Pogrešku Režića i Težaka u 18. minuti spretno je iskoristio Dženan Haračić, koji je iz blizine pogodio za 1:0.

U 60. minuti Haračić je krenuo sam na vratara i prebacio gredu, kao i Glavica u 83. minuti.

U 86. minuti Glavica je s desne strane ubacio u sredinu za Matu Grgića, koji je glavom smjestio loptu u mrežu za konačnih 2:0.

U samoj završnici u prilici se našao Kolarić, no Marković je bio siguran i obranio njegov udarac.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – VARAŽDIN 2:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja oko 100. Sudac: Sminderovac (Koprivnica).

SLAVEN BELUPO: Pelin (od 46. Marković) – Plazanić, Pranjić, Bagarić (od 46. Grgić), Geng (od 61. Senić) – Bukovac (od 61. Arap), Crepulja – Glavica, Roskam (od 61. Jambor), Filipović (od 46. Posinković) – Haračić. TRENER: Ivan Katalinić.

VARAŽDIN: Težak – Sambolec, Režić (od 65. Hižak), Vuk, Kaniški – Hranilović (od 66. Malnar), Vukman (od 46. Mešnjak), Matejaš (od 46. Rebernik) – Jalušić (od 46. Branilović), Spasić (od 46. Cvek), Roginić (od 83. Kolarić). TRENER: Ivica Solomun.

STRIJELCI: 1:0 Haračić (19), 2:0 Grgić (86).