7.9 C
Regionalni derbi

Slaven opet nemoćan i bezopasan, u teškoj uspavanki presudio mu Teklić iz bijele točke u zadnjim minutama

Sljedeće subote u Koprivnicu dolazi vodeći Dinamo, bit će to novi praznik nogometa, ali i promocija novog semafora na stadionu

Točno pola prvenstva je iza nas, a treći krug regionalnim su derbijem danas otvorili Varaždin i Slaven. Vrlo važna utakmica za obje momčadi, jer osim značaja na sjeveru, u igri su bili i bodovi vrijedni četvrtog mjesta, s time da su nešto veći imperativ imali domaćini. Ne samo zbog bodovnog zaostatka, već su tražili i prvi pozitivni rezultat protiv Farmaceuta, koji su ove sezone dvaput slavili s minimalnih 1:0. Nažalost po navijače Slavena, treća je bila sreća za Varaždin, koji je slavio istim rezultatom, a jedini pogodak zabio je Teklić u 89. minuti iz najstrože kazne.

Iznimno hladno vrijeme i snijeg koji je lagano padao napravili su svoje. Publike nije bilo u očekivanom broju, sjeverni derbi privukao je tek nekoliko stotina gledatelja, a ni nogomet nije bio na nekoj visokoj razini. Soldo je po prvi put stavio kapetansku traku oko ruke, Zekić je iznenadio s Mihalićem u prvom sastavu, bivšim juniorom Dinama, a upravo je on imao prvu pravu priliku na utakmici. U 11. minuti, nakon ubačaja Kvržića, Zelenika je odbio loptu ravno na noge Mihaliću, a ovaj je u brzini bio neprecizan i promašio vrlo dobru priliku.

Mimo toga, Varaždin je imao više loptu u nogama (70:30 posto), ali bez prave prilike bio je sve do 27. minute. Tada je Šego pobjegao obrani i precizno s 15-ak metara gađao suprotni kut, no Čović je potvrdio dobru formu iz Pule i vršcima prstima obranio neugodan udarac. U 40. je Elezi probao dalekometnim udarcem iznenaditi slavenaše, no lopta je otišla malo iznad grede i to je više-manje bilo sve vrijedno spomena u prvih 45 minuta.

Uspavanku pogotkom prekinuo Teklić

U drugi dio dvoboja Zekić je krenuo s Krstanovićem umjesto Mihalića, no nije to previše promijenilo situaciju na travnjaku. Varaždin je, istina, još više stisnuo, Slaven je bio uglavnom orijentiran na obranu, no prilika nije bilo ni s jedne strane. Mislili smo da je prvo poluvrijeme bilo skromno, ali tek drugo bila je prava uspavanka, bez ijedne prave prilike. Možemo si samo misliti kako je bilo vratarima.

I onda kada smo se već pomirili s nulom, domaćini su izborili najstrožu kaznu. U 88. minuti skrivio ju je Hoxha, a minutu kasnije realizirao Teklić. Nažalost, Varaždinci su iz ničega uzeli tri boda i izjednačili se sa slavenašima na ljestvici. I jedni i drugi trenutno su na 27 bodova. Zekić može žaliti, ali treba biti iskren i priznati da njegova momčad ponovno ništa nije odigrala. Baš kao i u Puli. Tako je i stala serija od osam uzastopnih službenih utakmice bez poraza.

U sljedećem kolu čeka nas u Koprivnici pravi spektakl. Naime, na Apaš dolazi vodeći Dinamo, koji će biti pod imperativom pobjede, a bit će to ujedno i premijera novog semafora, koji će se ovih dana postaviti na mjesto starog. Ta utakmica igrat će se u subotu u 17.30 sati.