prva hnl

Težak poraz Slavena od Lokomotive, palo sedam pogodaka, Krstanović zabio utješni
T

Sertić nije mogao računati na Delića, Božića i Nowaka, dok je Međimorec bio upitan. S druge strane, Goran Tomić zbog kartona nije na raspolaganju imao Uzunija.

Farmaceuti su danas gostovali u Zagrebu, a protivnik je bila Lokomotiva, izravni konkurent za peto mjesto koje vodi u Europu. Tek je sedmo kolo, no svaki bod je bitan u konačnom poretku. I Slaven i Lokomotiva imaju isti broj pobjeda, poraza, remija i bodova u novoj sezoni.

Sertić nije mogao računati na Delića, Božića i Nowaka, dok je otpao i Međimorec. S druge strane, Goran Tomić zbog kartona nije na raspolaganju imao Uzunija. No, to se nije dalo primijetiti.

Nakon početnih ispitivanja snaga poveli su gosti. Brzu polukontru odigrali su Droždek i Tolić, te je potonji poentirao za 1-0. Samo dvije minute kasnije, Kastrati ostaje nečuvan nakon ubačaja i već je bilo 2-0. Pokušao se Slaven vratiti u igru preko Zirduma i Glavičića, no lopta nije našla put do mreže.

Kako se krenulo u drugi dio Slaven se morao otvoriti da pokuša doći do izjednačenja, a to im se dobrano obilo u glavu već nakon pet minuta drugog dijela. Prvo je Čokaj zabio za 3-0, a onda i Kastrati ponovno za 4-0. Na semaforu je bila 50.-a minuta.

Kakvu takvu nadu vratio je Krstanović u 56. minuti iz penala kad je zabio za 4-1. No, loš dan Slavena tu nije stao, Lokomotiva je nastavila zabijati, dodali su još dva na svoj konto. Utakmica je završila rezultatom 6-1.

Srećom po Farmaceute, slijedi reprezentativna stanka.