7.4 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Tomislav Šaško osvojio dvije srebrne medalje na Balkanskom prvenstvu u karateu
T

U Sofiji je održano 15. Balkansko prvenstvo za kadete, juniore i mlađe seniore na kojem je nastupila i hrvatska karate sekcija sa 92 predstavnika. Selekcija Republike Hrvatske imala je uspješan nastup te je u konačnici osvojila je 6 zlata, 7 srebra i 10 bronci.

Tomislav Šaško iz Karate kluba Koprivnica osvojio je 2 srebrne medalje u kategorijama ekipno u kadetskoj muškoj ekipi u borbama, te kadeti do 70 kg , gdje ga je u finalu zaustavio Turčin, dok je Bruno Katavić iz Karate kluba KTC Križevci osvojio brončanu medalju ekipno u kategoriji juniorska muška ekipa u borbama.

U Sofiji se okupilo 784 karatista iz 12 zemalja: Albanije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Cipra, Grčke, Makedonije, Crne Gore, Rumunjske, Srbije, Slovenije, Turske i Hrvatske.

Rezultati Brune i Tomislava izuzetni su obzirom da se radi o izuzetno kvalitetno, turniru, budući da su ovdje zastupljene zemlje koje u svijetu karatea imaju velik ugled diljem Europe i svijeta, posebno u ovim kategorijama.