16.3 C

Treća HNL // Koprivnica uzela bod na teškom gostovanju u Antinu i skočila na visoko treće mjesto
T

Zeleni će za vikend, u subotu, ponovno u goste. Ovaj put očekuje ih utakmica kod fenjeraša Oriolika u Oriovcu, dok će u zadnjem kolu biti domaćini Croatiji iz Đakova.

Nogometaši Koprivnice proteklog su vikenda izborili remi u derbiju 28. kola Treće HNL-istok na teškom gostovanju kod Mladosti u Antinu. Igrači Vedrana Medanjaka protiv trenutačno petoplasirane momčadi prvenstva poveli su u 26. minuti preko Josipa Horvatinovića, ali stvari je samo 14 minuta kasnije na početak vratio Stipe Jančić. Iako je bilo prilika na obje strane do kraja utakmice, rezultat se više nije mijenjao. S obzirom da je Međimurje poraženo u Vukovaru s 2:1, Koprivničanci su se s osvojenim bodom u Antinu izjednačili s Čakovčanima, oba kluba sada na kontu imaju 48 bodova, te su skočili na treće mjesto trećeligaškog istoka. Do kraja je još ostalo dva kola. Zeleni će za vikend, u subotu, ponovno u goste. Ovaj put očekuje ih utakmica kod fenjeraša Oriolika u Oriovcu, dok će u zadnjem kolu biti domaćini Croatiji iz Đakova.

S obzirom na igre koje Medenjakovi igrači pružaju ovog proljeća, ništa čudno ne bi bilo da obje preostale utakmice okrenu u svoju korist i možda i napreduju za još jedno mjesto na ljestvici.

Šteta što klub nije prošao na licenciranju za Drugu ligu, bilo bi zaista lijepo vidjeti dva koprivnička nogometna kluba u dva najjača ranga u državi, iako je jasno da sve to iziskuje velika novčana sredstva.

Detalj s utakmice u Antinu // Foto: Jasminka Potočnjak