5.7 C

Treća HNL-sjever: Braća Jambrušić srušila Koprivnicu
T

Svih osam utakmica odigrano je u subotu, a domaći i gosti bili su identičnog uspjeha – po četiri pobjede na svakoj strani. U derbiju kola slavila je gostujuća momčad, ali nije to jedino iznenađenje viđeno u ovom kolu. Mladost iz Ždralova opet je ostvarila najuvjerljiviju pobjedu kola.

Polet je u Svetom Martinu na Muri ugostio Viroviticu koja očito samo na svojem terenu može do pobjede. Pobjednik je riješen u prvom poluvremenu. Jedini strijelac na utakmici Ante Begoviću 36. minuti postigao je pogodak za Polet vrijedan tri boda, ali uspona na tablici. Domaćin je većim dijelom utakmice dominirao i stvarao prilike, te na kraju ipak zasluženo pobijedio unatoč brojnim promašajima. Pred kraj utakmice glavni sudac mogao je dosuditi kazneni udarac za goste, no procijenio je da se ne radi o najstrožoj kazni.

U Koprivnici je domaćin doživio šok u posljednjim minutama utakmice, Grabrovničani su pogocima dvaju prezimenjaka preokrenuli rezultat. Poveli su Koprivničanci golom Bojana Tucakovića u 31. minuti, a gosti iz Grabrovnice izjednačili su preko Krune Jambrušića u 45. minuti. Potpuno veselje Croatiji u 88. minuti svojim pogotkom donio je Damir Jambrušić koji je zabio za 1:2.

Susret dviju Mladosti donio nam je pravu golijadu, ali ne i rezultatsku neizvjesnost. Momčad iz Ždralova priredila je vatreno krštenje imenjacima iz Preloga kojima je ovo bila prva utakmica u susjednom Draškovcu. Gosti su blok domaćih probili tek u zadnjih desetak minuta prvog dijela.Mario Pavec u 33. minuti načeo je Preložane, a do kraja poluvremena golovima Josipa Kozića i Hrvoja Trupca već je bilo 0:3. U 48. minuti Davor Balent iz jedanaesterca smanjuje na 1:3, ali gosti su utakmicu mirno priveli kraju i postigli još tri pogotka. Pavec je drugi gol postigao u 55. minuti, a Matej Bošnjak strijelac je bio u 60. minuti. U 77. minuti Pavec je dovršio svoj hat-trick te postavio konačnih 1:6.

Šokantna završnica viđena je i u Virju, a kratkih rukava ostali su gosti iz Čakovca. Podravac je u ranoj fazi utakmice stigao do 2:0, u 5. i 7. minuti golove su postigli Hrvoje Hrženjak i Igor Sabol. Čakovčani su pogotkom Karla Balenta u 29. minuti smanjili zaostatak na 2:1. U 85. minuti gosti preko Nenada Hanca izjednačuju, ali ni to nije bilo dovoljno da bi osvojili bod. U prvoj minuti sudačke nadoknade domaći Petar Roščić baca goste u očaj, a Podravcu donosi zasluženu pobjedu 3:2.

Križevci su u 13. kolu protiv Graničara ostvarili tek drugu prvenstvenu pobjedu ove sezone. Do vodstva su stigli pred kraj poluvremena, u 43. minuti strijelac je Martin Vršak. Na 2:0 u 55. minuti povisuje Marko Blagaj, a deset minuta kasnije Kotoripčani golom Vilima Kosa dolaze na samo gol zaostatka. Gosti su propustili veliku priliku u 60. minuti kad nisu uspjeli iskoristiti kazneni udarac s kojim su mogli doći do izjednačenja. Priča je završena u 86. minuti kad jeDominik Škrlec zabio gol za 3:1, rezultatom koji je mnoge iznenadio.

Derbi kola odigran je u Čakovcu gdje je Međimurje ugostilo drugoplasiranu Podravinu iz Ludbrega. Domaćin je imao terensku inicijativu u prvom poluvremenu, ali mreže se nisu tresle. Ludbrežani su u nastavku više pritiskali i stvorili nervozu kod domaćeg sastava, što im se itekako isplatilo. U 82. minuti gosti su izveli udarac iz kuta, a na loptu je natrčao Nikola Valjakkojemu je lopta lijepo sjela za još ljepši pogodak. Podravina je ovom minimalnom pobjedom Međimurju preuzela vrh tablice, zahvaljujući boljoj gol razlici, te naravno međusobnom ishodu.

Nedelišće je na gostovanju u Bjelovaru palo prerano i prelako. Domaćin je već u 8. minuti pogotkom Mateja Kraljevića stigao do vodstva od 1:0. U 14. minuti isti je igrač strijelac za udvostručenu prednost, a samo pet minuta kasnije Ivan Vinković zabija za 3:0. Gosti su se u drugom poluvremenu malo posložili, ali gledatelji više nisu vidjeli golove, pa je utakmica završila rezultatom postavljenim već u 19. minuti.

Malobrojni gledatelji u Slatini zasigurno nisu zadovoljni rezultatom svoje momčadi. Zanimljivo je da je Ivančica domaćinima golove postigla 12 minuta nakon početka i prije kraja utakmice. Prvi gol pao je dakle u spomenutoj 12. minuti, a strijelac pogotka je Dominik Božak. Konačan rezultat 0:2 postavio je Karlo Murić u 78. minuti i priredio jedno od brojnih iznenađenja u ovome kolu.

Izvor: Sportnet

Kako dobar look! Sviđa nam se sve na njoj, hlače i jakna su top, a jedan detalj obara

Iako je subota prošla u znaku sivih oblaka, sramežljivo sunce u prijepodnevnim satima pokazalo je svoju moć i "namamilo"...