7.9 C
Petak, 29. ožujka 2024.

U posljednjoj utakmici Bepova memorijala Hypo za jedan gol bolji od Podravke
U

U zadnjoj utakmici Bepova turnira Bečki Hypo pobijedio je Podravku Vegetu s 30:31 (14:12) i tako zauzeo treće mjesto. Krim Mercator pobjednik je turnira, druga je Budućnost, a četvrta Podravka Vegeta.

Hypo je prvi puta poveo, pa čak i s dva razlike, u 43. minuti, 19:21, a otada je Podravka Vegeta izjednačavala ili tek pokušala dostići povoljniji rezultat. Nakon odličnog početka, domaće su pale. Hrupec nema dovoljno spremnih igračica, bez obzira na veliku učinkovitost Damnjanović, Milanović Litre i Tatari. No, ne treba želiti, jer to je tek početak pravih priprema za prave utakmice u listopadu. Do tada će i olimpijke biti potpuno fizički spremne. Sada je to još uvijek ”šaroliko”. Na čitavom turniru sve je bilo korektno: bolji, ili spretniji, ili spremniji pobjeđuje.

7. MEMORIJALNI TURNIR JOSIP SAMARŽIJA BEPO, 3. KOLO, 2. UTAKMICA

PODRAVKA VEGETA – HYPO NÖ 30:31 (14:12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 400.  Suci Saša Pandžić i Boris Šatordžija (BiH).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (3+3), Jelčić (10+-), Kapitanović (-); Ž. Čović 2, Pongrac 1, S. Šenvald, Božić, D. Kalaus, Gaće, Damnjanović 11(4), Milanović Litre 6, Vidak, Tatari 5, Horvat, Pušić-Koroljević 1, Bulath 3(1).TRENER: Neven Hrupec.

HYPO: Arenhart (7+0), Blažek (1-+); Do Nascimento 5, Aćimović 1, De Souza 8(1), De Moura 1, Temes 2(1), Mauler 2, Da Silva 3, Kaiser, Wess, Diniz 4, Rodrigues 2, Cavaleiro 2. TRENER: Andras Nemeth.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 5(5), Hypo 6(2).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (S. Šenvald, Damnjanović, Milanović Litre, Tatari), Hypo 12 minuta (Aćimović 2+2+2. diskv. u 27. minuti, Cavaleiro 2+2, Diniz 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Karol De Souza (Hypo Nö).

Najboljom igračicom proglašena je Nina Wörz iz Krim Mercatora, najbolji strijelac je Sussan Müller (29 golova) također iz Krim Mercatora, a najboljim golmanom Clara Woltering iz Budućnosti.