borba za vlast

U Županijskoj skupštini budući župan ima zahtjevan zadatak uspostavljanja većine koju nema nitko

Darko Koren već je jučer najavio da će u skupštini, s obzirom na velik broj lista, njih devet, sigurno biti zahtjevan zadatak da se formira većina.

12:00h
0
Darko Koren i Mladen Kešer

U Županijskoj skupštini Koprivničko-križevačke županije, situacija je i više nego zanimljiva jer zasad nitko nema većinu, pa čak ni dvojica kandidata iz najvećih stranaka koji idu u drugi krug za župana, Mrežin Darko Koren i SDP-ov Mladen Kešer.

Nedvojbeno, najviše je mandata u skupštini, osvojio SDP, s 23,69 posto glasova, odnosno 10 mandata.

Korenova Mreža dobila je tek četiri mandata, a čak i uz podršku HDZ-ovih osam nemaju većinu.

Lista nezavisnog Željka Lackovića druga je po jačini i dobila je više glasova od HDZ-a, no prema računici, imaju isti broj mandata, njih osam.

Mario Rajn ima tri mandata, više od HSS-a koji ih ima dva, kao i lista kandidata za župana Zdravka Matotana. Iako su osvojili najmanje glasova, njihovi će mandati biti presudni u formiranju skupštine pa je tako u narednim danima sve moguće i sve su karte otvorene.

Tu su i Lackovićevi čijih bi osam mandata nekome sjelo kao šlag na tortu, no ostaje za vidjeti kako će se raspetljati ova križaljka, tko će kod koga, hoće li biti prebjega, trgovanja mandatima i sličnih političkih preokupacija.

Darko Koren već je jučer najavio da će u skupštini, s obzirom na velik broj lista, njih devet, sigurno biti zahtjevan zadatak da se formira većina.

Spomenimo da će u skupštini sjediti 37 županijskih vijećnika, a tko će i hoće li uopće uspjeti složiti slagalicu, vidjet ćemo u narednim danima.

SDP, HSLS, GLAS, nositelj Mladen Kešer:

1. MLADEN KEŠER
2. SANDRA SINJERI
3. TOMISLAV GOLUBIĆ
4. ANA MARIJA ĐURĐ
5. MARIJANA LOKOTAR
6. MARKO FUCAK
7. IVAN SABOLIĆ
8. DARKO MARKIĆ
9. TEA ŠČETARIĆ-JASEK
10. DARKO FIŠTROVIĆ

Nezavisni Željka Lackovića:

1. ŽELJKO LACKOVIĆ
2. DANIJELA GLAVOSEK KOVAČIĆ
3. JOSIP VEČENAJ
4. DAJANA MILODANOVIĆ
5. PETAR DOMBAJ
6. MIODRAG PLANTAK
7. MIJO BARDEK
8. JADRANKA LAKUŠ

HDZ, Nositelj liste, Darko Sobota

1. DARKO SOBOTA
2. RATIMIR LJUBIĆ
3. MATO DEVČIĆ
4. DAMIR FELAK
5. VERICA RUPČIĆ
6. STJEPAN MILINKOVIĆ
7. VLADO BAKŠAJ
8. SINIŠA PAVLOVIĆ

Mreža, HSU, HNS, nositelj Darko Koren

1. DARKO KOREN
2. ŽELJKO PINTAR
3. MILJENKO FLAJS
4. VJEKOSLAV MALETIĆ

Kandidacijska lista grupe birača, nositelj Mario Rajn:

1. MARIO RAJN
2. MARIO MARTINČEVIĆ
3. DANIJEL ŠAŠKO

HSS, nositelj Ivan Pal:

1. IVAN PAL
2. KRISTINA ŠKODA VAJDIĆ

MOST, nositelj Zdravko Matotan

1. ZDRAVKO MATOTAN
2. ŽELJKO BRČEK

čitam...