5.7 C

Čaval i Nynkeu propustili zicere za pobjedu u Čakovcu
Č

100327-medjimurje-mU Čakovcu je u subotu odigrana prvenstvena utakmica 22. kola T-Com prve HNL između Međimurja i Slavena Belupa, koja je završila neriješenim rezultatom, 1:1.

Za obje momčadi susret je imao veliku važnost, jer se domaćin bori za opstanak, dok su Farmaceuti pokušali uhvatiti možda i posljednju priliku za ponovni ulazak u Europu.

Utakmicu je po kišom natopljenom travnjaku bolje otvorio Slaven Belupo, koji je u prvih par minuta krenuo napadački i stvorio nekoliko prilika za pogodak, ali su i domaći bili opasni.

Već u 1. minuti Slaven je imao korner kojeg nije iskoristio, a domaći su krenuli u kontru preko napadača Žuljevića. Opasnost je otklonio Rogulj, koji je ispred Žuljevića izbacio loptu u korner. Nakon ubačaja iz kuta Golubović je tukao u blok, a u nastavku akcije isti je igrač “škaricama” tukao pored vratiju.

U 6. minuti zicer za goste. Iz kornera je ubacio Gregurina, a Mujanović je glavom s pet metara pogodio lijevu vratnicu, od koje se lopta odbila u teren. U 8. minuti Šafarić je iz daljine tukao pokraj vratiju.

0:1 Šafarić (16)

Slaven je došao u vodstvo u 16. minuti. Plantić je na desnoj strani srušio Delića i zaradio žuti karton, a iz slobodnog udarca iskosa s desne strane Nikola Šafarić uputio je loptu koja je preletjela sve igrače i završila u mreži, a moguće je da ju je pritom dotaknuo netko od domaćih igrača.

Nakon pogotka domaćin je napravio i prvu izmjenu, umjesto ozlijeđenog Andre Silve ušao je Cicero Lima.

Nije trebalo dugo čekati na nova uzbuđenja u zanimljivom derbiju susjeda u Čakovcu. U 28. minuti Maras je dugom loptom pronašao Mujanovića na rubu kaznenog prostora Međimurja, a on je loptu proslijedio do Delića, čiji udarac po sredini gola obranio Vuljanko.

U 29. minuti opasno je sa 20 metara tukao Darmopil, Pelin je već bio svladan, ali je loptu s gol-crte izbacio gostujući kapetan Poldrugač.

1:1 Žuljević (32)

Međimurje je odlučno krenulo po izjednačenje, i u 32. minuti bilo je 1:1. Aganović je prošao po lijevoj strani i ubacio povratnu loptu pred vrata Pelina, a Ivica Žuljević je iz neposredne blizine gurnuo loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela Međimurje je preuzelo inicijativu, ali nije uspjelo stvoriliti ozbiljniju priliku za vodstvo.

I u nastavak je bolje ušla domaća momčad, Farmaceuti su bili potisnuti na svoju polovicu. Stvorili su Čakovčani i par dobrih prilika, a najbolja je bila u 53. minuti, kad je s lijeve strane ubacio Melnjak, a Žuljević sa svega tri metra nije uspio uputiti loptu u mrežu. U 58. minuti pokušao je i Lima, a u 61. Golubović, ali nisu bili precizni.

Pokušao je Slavenov trener Zlatko Dalić izmjenama unijeti ravnotežu na sredinu terena, pa su iz igre izašli Gregurina i Delić, a njihove su pozicije zauzeli iskusniji Posavec i Čaval.

Opsano je zaprijetio Aganović u 69. minuti, ali je njegov udarac obranio Pelin. Uzvratio je Čaval u 71. minuti, lopta je otišla iznad grede.

U 76. minuti Slaven je mogao opet doći u vodstvo, iz blizine je nakon udarca iz kuta tukao Rogulj, ali je promašio okvir gola. Potom je u 78. minuti Poldrugač dobro reagirao nakon pokušaja Golubovića, blokirao je njegov udarac i izbacio loptu iz opasne zone.

Međimurje je u 81. minuti imalo dvije velike prilike. Prvo je tukao Žuljević, ali je Pelin krajnjim naporom obranio. Domaći su nastavili napad, stvorila se velika gužva u šesnaestercu gostiju, ali su Farmaceuti nekako uspjeli izbaciti loptu u korner.

U završnici se igralo “va banque”, obje su momčadi pokušale postići pobjednički pogodak.

U 84. minuti po lijevoj strani prošao je Maras, vratio je loptu u sredinu, gdje su se spetljali Posavec i Šafarić, pa nitko od njih nije uspio uputiti udarac prema vrataru Vuljanku.

Slaven je dvije minute prije kraja propustio ogromnu šansu za pobjedu. Mujanović je ušao u kazneni prostor Međimurja i idealno uposlio Čavala, koji je neometan tukao s tri metra, ali je Vuljanko čudesno spasio svoju mrežu.

Ni tad nije bilo gotovo, jer je u sudačkoj nadoknadi vremena Slaven imao još dvije velike prilike. U 90. minuti korner je s desne strane izveo Čaval, a na drugoj vratnici najviše je skočio Nynkeu, koji je glavom pogodio gredu.

U posljednjim trenucima priliku je imao i Poredski, ali je na pet metara umjesto udarca igrao rukom, pa je utakmica završila podjelom bodova.

Farmaceuti su sve dalje od Europe, dok Međimurje čeka teška borba za opstanak.