4.9 C
Utorak, 16. travnja 2024.

Slaven Belupo upisao važne bodove protiv Istre 1961

101106-istra-mSlaven Belupo uspio je pobijediti pulsku Istru 1961 i osvojiti važne bodove za odvajanje od opasne zone.

Bila je to utakmica s velikim ulogom za obje momčadi i s dva različita poluvremena. U prvom je Slaven dominaciju okrunio s dva pogotka, a u drugom je Istra uspjela smanjiti rezultat, ali ne i izjednačiti.

Farmaceuti su rano došli u vodstvo. Igrala se 12. minuta kad je Maras na lijevoj strani pronašao Poljaka, ovaj je ubacio u kazneni prostor gdje iz prve tuče Poredski, a pred vratima Puljana  Nicolas Nynkeu iz neposredne blizine ubacuje loptu u mrežu za 1:0.

U 13. minuti Šehić je ubacio s desne strane, a Linić je u padu tukao glavom pokraj gola.

Ubrzo su Farmaceuti povećali prednost. Poljak je u 28. minuti ubacio iz kuta s lijeve strane, a domaći kapetan Elvis Kokalović na prvoj vratnici je glavom matirao Škorića za 2:0.

U prvom poluvremenu Slaven je imao još jednu prigodu. U 36. minuti Purić je ubacio s desne strane, a Poljak je iz voleja tukao snažno, ali pokraj lijeve vratnice.

Početkom nastavka Istra 1961 uspjela je smanjiti rezultat, a strijelac je bio Siniša Linić, koji se najbolje snašao u gužvi pred Rodićem te je iz blizine smjestio loptu u mrežu za 2:1.

Istra je u nastavku u potpunosti preuzela inicijativu te je stvorila još nekoliko opasnih prilika koje na sreću Farmaceuta nije uspjela iskoristiti. Slavenovi su igrači u par navrata tukli iz daljine, no nisu ozbiljnije zaprijetili Škoriću.

PRVA HNL, 14. KOLO

SLAVEN BELUPO – ISTRA 1961 2:1 (2:0)

101106-bagaric-mKOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 1.000. Sudac: Alen Gerek (Zabok). Pomoćnici: Olujić i Ambrinac. Četvrti: Mihalj. Delegat: Žugec.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Purić, Kokalović, Maras, Bagarić – Milardović, Nynkeu – Mujanović (od 90. Labudović), Vojnović, Poljak (od 80. Gregurina) – Poredski (od 63. Tepurić). TRENER: Mile Petković.

ISTRA 1961 (4-2-3-1): Škorić – Marković, Pauletić, Stranatić, Kacić – Anđelković, Kovačević – Alimi, Linić (od 81. Sušić), Roce (od 83. Žuržinov) – Šehić. TRENER: Zoran Vulić.

STRIJELCI: 1:0 Nynkeu (12), 2:0 Kokalović (28), 2:1 Linić (53).

ŽUTI KARTONI: Žuržinov (90), Stranatić (90), Vojnović (90).