5.4 C
prva hnl

Uspavani Farmaceuti lako pali u Osijeku, Lopa i Grgić zabili za pobjedu Osječana, Dolček upisao prve minute
U

Farmaceuti su danas gostovali u Osijeku gdje ih je dočekao istoimeni domaćin. Igrala se utakmica 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige, a počeli su 15 sati. Počelo je vatreno, obje momčadi imale su dobre prilike.

Već u 11. minuti Trebotić je sjajno pucao nakon povratne lopte Rebernika, ali je Malenica još bolje obranio. Osijek je poveo u 17. minuti, odbijenu loptu iza Markovića pospremio je Lopa. U 21. ponovno je Slaven sjajno izigrao obranu Osijeka, Bouadla se našao u prilici, ali je ponovno Malenica bio spretniji. Hajradinović je u 28. minuti pogodio stativu s vanjske strane, da bi u 37. Grgić uzdrmao prečku.

Kako je krenulo drugo poluvrijeme, Ivković je izvadio Bogojevića i uveo Kendeša, ali početnih 15 minuta pripalo je Osijeku. Stvorili su nekoliko dobrih prilika, ali Marković je sve obranio. Mariću je u 63. minuti poništen gol zbog opravdanog zaleđa. Slaven nikako nije uspijevao stvoriti pravu priliku i ozbiljnije zaprijetiti golu Osijeka. Opet u 65. minuti, Lopa je sam sa sedam metara pucao pred gola, imao je sjajnu priliku zabiti i svoj drugi gol na utakmici. Ono što se spremalo cijelo drugo poluvrijeme, stiglo je u 78. minuti. Grgić je primio loptu na vrhu šesnaesterca, nekoliko se puta okrenuo i pogodio donji desni kut Markovićeva gola za 2-0. Pokušao je Arap za Slaven iz odbijene lopte u 83. minuti, ali nije bilo potrebe za intervencijom Malenice. U posljednjim minutama, Dolček je ubacio sjajnu loptu, Vrljičak se nečuvan našao na drugoj vratnici, ali nije uspio ni uputiti pravi udarac u okvir gola.

Ono što Slaven nije iskoristio u početnih dvadesetak minuta utakmice, Osječani su strpljivom igrom pretvorili u pobjedu nakon 90 minuta. Nedostajalo je prave igre prema naprijed, dok je dojam da obrana nije bila koncentrirana svih 90 minuta. Valja izdvojiti kako je prvoligaške minute upisao mladi Ivan Dolček, hrvatski juniorski reprezentativac. U sljedećem kolu Slaven Belupo gostuje kod Rijeke.

OSIJEK: Malenica – Barišić, Barać, Škorić, Grgić – Jambor, Mioč (od 86. Pušić) – Lopa (od 77. Mudražija), Hajradinović, Grezda – Marić
TRENER: Zoran Zekić

SLAVEN BELUPO: Marković – Purić, Katić, Musa, Vrljičak – Vidović (od 79. Dolček), Trebotić – Bogojević (od 46. Kendeš), Bouadla, Rebernik (od 68. Arap) – Ivanovski
TRENER: Tomislav Ivković