čari županijskog nogometa

Utrčavanje navijača i udaranje igrača, pokazivanje srednjeg prsta i dva crvena kartona samo su mali dio subotnjeg showa u Kunovcu
U

Jasno je kako je u organizaciji bili propusta, a kakve će i hoće li uopće biti ikakvih sankcija vidjet ćemo kroz nekoliko dana

Uzmemo li u obzir izvješća s utakmica Prve i Druge ŽNL odigranih za vikend, možemo zaključiti da je najveselije bilo u Kunovcu. Ne zato što su se tamo igrala čak tri dvoboja (Bratstvo – Močile, Sloga – Lipa i Sokol – Starigrad), već zbog subotnjih događaja vezanih uz utakmica Sokola i Starigrada.

Naime, svi oni koji su bili tamo mogli su vidjeti sve čari županijskog nogometa – kartone, naguravanje, umalo i sveopću makljažu.

Najveći incident se dogodio na kraju, kada je jedan od domaćih navijača ušao u teren i udario gostujućeg igrača Leona Bogatirova. Jasno, umiješali su se i drugi, nastala je gužva, a upravo zbog nje suci nisu ništa vidjeli. Zato incident nije promaknuo delegatu Stjepanu Zlataru, koji je sve evidentirao. Veću makljažu spriječila je redarska služba.

ŽNL, Kunovec - Starigrad

Također, suci nisu vidjeli ni navodno pokazivanje ‘bosanskog grba’, što su delegatu prijavili gosti. Naime, okrivili su domaćeg kapetana Branislava Mijatovića da je gostujućim navijačima tijekom utakmice pokazao srednji prst.

Isto tako, na utakmici su viđena i dva crvena kartona, a oba su pokazana gostima. Prvoga je izravno dobio Ivan Jarnjak u 41. minuti, nakon što je spriječio izglednu priliku Sokola, a drugoga je, nakon dva žuta kartona, dobio Mario Sertić dvadesetak minuta prije kraja. Treba naglasiti kako su Starograđani imali i prigovor na suđenje, pogotovo zbog situacije u 18. minuti, kada su tražili najstrožu kaznu. U svom izvješću je i delegat istaknuo da je situacija bila sporna, ali sudac Mihael Andrić nije reagirao.

Na kraju je Sokol slavio 2:0, no jasno je kako je u organizaciji bili propusta, a kakve će i hoće li uopće biti ikakvih sankcija vidjet ćemo kroz nekoliko dana. Inače, ova utakmica se igrala u Kunovcu, jer se teren u Sokolovcu preuređuje.