Četvrtak, 28. oÅŸujka 2024.

Uzbudljiv derbi Podravke i Lokomotive završio bez pobjednika
U

Utakmica 11. kola Regionalne lige između Podravke Vegete i Lokomotive bila je zanimljiva, uzbudljiva, Lokomotiva je i u prvom i u drugom poluvremenu dolazila do respektabilne prednosti, ali je Podravka Vegeta stizala, a u zadnjim sekundama Gavranić je izjednačila na 20:20. Odlično je branila Jelčić na golu Lokomotive (13+2), Milenković kod Podravke Vegete imala je osam obrana.

Prije utakmice Ivi Pongrac predano je cvijeće za uspješan završetak više škole u Čakovcu, s diplomskim radom na temu rukometa i RK Podravke.

Slijedi izvještaj, koji je pisan kako je utakmica tekla.

1. POLUVRIJEME

MreÅŸu je prva načela GrubiÅ¡ić, a klupu za kaÅŸnjene prva je zgrijala Iva Milanović Litre zbog nasrtaja na sestru Vesnu. I nakon toga 7 m za Podravku Vegetu (Åœivković), a Jelčić brani. KoÅŸnjak povisuje s krila na 2:0. a Jelčić biljeÅŸi drugu obranu. Suci Mrvica i Jurinović zauzeli su oÅ¡tar kriterij, Åœivković je isključena, Milić zabija za 0:3, a NemaÅ¡kalo provlači loptu s krila pokraj Jelčić i u 6. minuti 1:3. Milić dodaje gol za 1:4.

Podravka Vegeta igra u napadu bojaÅŸljivo. Sonja BaÅ¡ić iz sedmerca 1:5. Gavranić se ipak hrabro sjurila do crte i zabila za 2:5. Kontra Vukojević, 9. minuta, 3:5. Digla se i Havić i 4:5. BaÅ¡ić iz sedmerca uspjeÅ¡nija od Kapitanović, 4:6. Havić je ponovila raniju scenu i smanjila na 5:6, a NemaÅ¡kalo iz kontre izjednačila na 6:6. Milenković ima prvu obranu, zicer u susretu s Rajović, Jelčić upisuje četvrtu obranu, Iva Milanović Litre pogađa stativu. Zbog neaktivnog napada Åœivković je prisiljena pucati iz deveterca, Jelčić brani. I Lokomotiva grijeÅ¡i u napadu, gubi loptu, ali Jelčić brani skok Å¡ut Vesne Milanović Litre. Poslije i niski udarac Gavranić.

Nakon 7 minuta bez gola Krsnik dovodi Zagrepčanke u vodstvo u 20. minuti, 6:7. Åœivković pogađa stativu, a u 22. minuti iz kontre izjednačava. Konta s krila pogađa vanjski dio mreÅŸe Milenković. Vukojević s krila ”pogladila” je loptom stativu. Trifunović uzima loptu, prekida napad Lokomotive, a Havić pogreÅ¡no dodaje u kontru. Milenković u 26. minuti brani, s krila, svoju drugu loptu. Trifunović je izborila sedmerac, puca i zabija za prvo vodstvo Podravke Vegete, 8:7, u 27. minuti. Od 8. minute Podravka Vegeta je primila samo dva gola iako je golmanica obranila samo dvije lopte. No, u 29. minuti Milić izjednačuje svojim trećim golom. U zadnjoj minuti 1. poluvremena Havić postiÅŸe gol za vodstvo, Lokomotiva gubi loptu, a Mrđen zove time out 26 sekundi prije kraja. Jelčić i Milenković imaju po obrani u zadnjim sekundama iz isforsiranih upućivanja lopti prema golu.

SadrÅŸajno 1. poluvrijeme, zanimljivo, mada s dosta greÅ¡aka. Jer, ma Å¡to mi pričali, nervoza je razumljiva: ipak je ulog velik – prestiÅŸ je u pitanju.

2. POLUVRIJEME

Tea GrubiÅ¡ić zabila je s krila za 9:9, a BaÅ¡ić iz sedmerca zabija svoj treći gol, vodstvo Lokomotive 9:10, ali odmah i sedmerac za domaće. Trifunović izjednačava. No, aktivna je GrubiÅ¡ić na lijevom krilu, prolazi i zabija za novo vodstvo gošći, 10:11. Ne za dugo, golovi padaju jedan za drugim, Trifunović izjednačava bombom s 9 metara, ali BoÅŸović se probija na crtu i Lokomotiva je ponovno u vodstvu, a Åœivković puca povrh gola.

Sedmerac za Lokomotivu i četvrti gol Sonje BaÅ¡ić, Kapitanović nije uspjela obraniti njen udarac, a Rajović povisuje na 11:14. GreÅ¡ka DragiÅ¡ić i Smiljanić iz kontre postavlja veliku razliku – 11:15. Nakon grede Trifunović i Lokomotiva promaÅ¡uje. Trifunović smanjuje iz sedmerca, 41. minuta je i 12:15, a BaÅ¡ić iz petog svog sedmerca zabija i peti gol, a Jelčić brani sedmerac koji je pucala Havić. Milenković brani svoj peti udarac, 43. minuta i vodstvo Lokomotive 12:16.

Sedmerac za Podravku realizira Trifunović. DragiÅ¡ić bespotrebno ulazi u GrubiÅ¡ić, a BaÅ¡ić puca sedmerac i zabija pokraj Kapitanović, 13:17. Trifunović opet ne pogađa gol. U napadu Lokomotiva gubi loptu, ali nema kontranapada, jer se lopta čudno dodaje. Gavranić ne gleda na krilo gdje je nakon isključenja uÅ¡la Vukojević i sama k’o duh ostala bez lopte, a loÅ¡ udarac Jelčić brani. Konačno Havić zabija iz skoka, 14:17, 48. minuta. U 52. Trifunović puca sedmerac i zabija, 15:17. Lokomotiva se lavovski brani, ali Åœivković probija barijeru, postavlja 16:17 i rezultatsku neizvjesnost.

Mrđen stavlja flaster na Maju KoÅŸnjak, ali Krsnik probija obranu i zabija, 16:18, a Havić u napadu dodaje loptu suparnicama. Nema koncentracije ni razmiÅ¡ljanja. Onda iz takve igre slijedi prodor Krsnik na crtu, sedmerac i isključenje Čović. Krsnik je ozlijeđena (noga), BaÅ¡ić se ”prestraÅ¡ila” Jukić na golu i pucala sedmerac iznad grede. Gavranić nakon prodora s desne strane u prvi ugao i 17:18, a BaÅ¡ić iz sedmerca povećava vodstvo na 17:19. No, Havić opet skače i opet smanjuje na jedan razlike, 18:19. Onda suci bez potrebe isključuju Åœivković, nakon neuspeÅ¡nog udarca GrbiÅ¡ić i obrane Milenković.

U 58. minuti Lea Vukojević izjednačava, Milenković brani s krila, publika navija – izuzetno! Isforsirani Å¡ut Havić Jelčić brani, Lokomotiva zove time out, minuta je i 17 sekundi do kraja. No, Milić zabija za vodstvo, niski udarac odbija se od Milenković. Mrđen zove time out 13 sekundi prije kraja. Hoće li se spasiti bod, ili će Final Four Regionalne lige biti jako daleko?

Prodor Gavranić i izjednačenje, 20:20. Svakome po bod. Ista meta, isto odstojanje između dva kluba, Lokomotiva s utakmicom više ima i dva boda više.