18.7 C

Farmaceuti u završnici poraženi na gostovanju kod Lokomotive

U posljednjoj utakmici 3. kola MAXtv Prve lige Lokomotiva je u Kranjčevićevoj svladala Slaven Belupo s minimalnih 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Leonard Mesarić u 86. minuti.

Slavenov trener Ivan Katalinić napravio je brojne promjene u momčadi u odnosu na utakmicu s Hrvatskim dragovoljcem, pa su od prve minute zaigrali Edson, Melnjak, Čanađija i Brlek.

Prvu priliku na utakmici imao je domaćin preko Šituma u 10. minuti, ali je Rodić odličnom obranom spasio svoju mrežu.

Na drugoj strani uzvratio je u 16. minuti Čanađija, s 20 metara tukao je iznad grede.

U 21. minuti odličnu priliku propustio je Šitum, nakon ubačaja iz kuta malo je na drugoj vratnici zakasnio na loptu koja je preletjela Rodića.

Prvu izmjenu Katalinić je morao napraviti već u 22. minuti. Zbog ozljede mišića zadnje lože teren je napustio Fuštar, a zamijenio ga je Bagarić.

Nakon kornera Brleka u 27. minuti Edson je pokušao uputiti udarac ‘škaricama’, ali ge je blokirala obrana Lokomotive.

Chago je u 38. minuti uposlio Pjacu koji izlazi pred Rodića i tuče iskosa s lijeve strane, ali Slavenov vratar nogom brani.

U 42. minuti s ruba kaznenog prostora tukao je Chago, lopta je otišla pokraj vratiju.

Slaven je prvi konkretniji pokušaj imao u 45. minuti nakon polukontre, tukao je Delić, ali slabo, pokraj lijeve vratnice.

Prilično siromašnih prvih 45 minuta u Kranjčevićevoj završeno je bez pogodaka.

Gosti su u 47. minuti stvorili odličnu priliku. Filipović je proigrao Brleka na lijevoj strani kaznenog prostora, Brlek je petom vratio za Glavicu čiji udarac blokira Plum.

Slaven u nastavku djeluje aktivnije i malo odlučnije nego u prvom poluvremenu, ali u završnici nema dovoljno konkretnosti. Možda bi jedan pravi napadač poput Novinić učinio igru gostiju opasnijom za vrata Lokomotive.

Domaćin je prepustio inicijativu Farmaceutim orijentirajući se na kontre i polukontre, očito su europski nastupi ostavili traga na igračima Tomislava Ivkovića.

Veliku je priliku u 63. minuti propustio Melnjak. Dobro ga je proigrao Glavica, ali je Melnjakov udarac slabijom, desnom nogom zaustavio vratar Picak.

Drugu zamjenu obavio je Katalinić u 65. minuti, neraspoloženog Delića zamijenio je napadač Novinić.

Opasno je u 65. minuti iz daljine tukao Barbarić, lopta odlazi malo iznad grede.

U 66. minuti iz slobodnog udarca tukao je Mišić, Rodić je bio siguran.

Novi opasan pokušaj u 73. minuti imao je Chago, tukao je s 25 metara, a Rodić se ispružio i odbio loptu u korner.

U završnici utakmice sve je jače padala kiša, koja je igračima dodatno otežala kontrolu lopte. Slaven je izvršio i treću zamjenu, umjesto Glavice u igru je ušao Rak.

A onda u 86. minuti napokon i pogodak. I to u Slavenovoj mreži. Mesarić je osvojio loptu i prošao pola terena, a lopta preko Trebotića dolazi do Pajača koji je s desne strane liojevom nogom ubacio na drugu vratnicu. Visoki Bagarić je ‘izvisio’ kao i u ranijim utakmicama, a Mesarić je prebacio Rodića za vodstvo Lokomotive od 1:0.

Lokosi su tako preuzeli prvo mjesto na ljestvici s 9 bodova. Slaven je osmi sa samo jednim osvojenim bodom.

Farmaceute je oept skupo stajala dekoncentracija u završnici, te će u petak u Osijeku igrati derbi začelja s istoimenim domaćinom.

MAXTV PRVA LIGA, 3. KOLO

LOKOMOTIVA – SLAVEN BELUPO 1:0 (0:0)

ZAGREB – Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja oko 300. Sudac: Pejin (Donji Miholjac).

LOKOMOTIVA (4-3-3): Picak – Matas, Barbarić, Mesarić, Bručić – Chago, Plum, Trebotić – Pjaca (od 79. Pajač), Mišić (od 68. Martinac), Šitum (od 90. Mrzljak). TRENER: Tomislav Ivković.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Purić, Fuštar (od 23. Bagarić), Edson, Melnjak – Čanađija, Gregurina – Delić (od 65. Novinić), Brlek, Filipović – Glavica (od 82. Rak). TRENER: Ivan Katalinić.

STRIJELAC: 1:0 Mesarić (86).

IGRAČ UTAKMICE: Leonard Mesarić (Lokomotiva).