16.3 C

Hajduk uzeo sva tri boda u Koprivnici, Slaven opet previše promašivao
H

110423-rogulj-vukusic-mSlaven Belupo nije uspio ostvariti najavljenu pobjedu, pa čak niti remi protiv Hajduka, koji je pobjedom u Koprivnici u subotu navečer nagovijestio izlazak iz krize.

Bio je to prvi nastup novog trenera Hajduka Ante Miše u njegovom drugom mandatu na klupi splitskoga kluba.

Hajduk je bez pobjede uoči ove utakmice bio četiri kola, dok je Slaven Belupo bio u pozitivnoj seriji od četiri kola bez poraza. Obje su momčadi tako prekinule svoje serije.

Trener Slavena Belupa Roy Ferenčina nije mogao računati na vratara Rodića zbog žutih kartona te ozlijeđene Jurakića i Marčinkovića. S druge strane, Hajduku su nedostajali standardni prvotimci Subašić, J. Buljat, Oremuš te Ahmad i Anas Sharbini.

Domaćin je izveo najavljenu postavu koja je započela i utakmicu polufinala Kupa s Dinamom u srijedu, dok je Miše postavio momčad koja još nije zaigrala zajedno.

Sukladno najavama, Slaven Belupo krenuo je agresivno i napadački, i u 5. minuti Mujanović je s desne strane uputio snažan udarac, a vratar Kalinić skrenuo je loptu u korner.

1:0 Kokalović (5)

Nakon kornera kojeg je izveo Mujanović, lopta je nakon par odbijanja došla do Elvisa Kokalovića, koji je uputio snažan udarac i pogodio Hrvoja Vejića od kojeg se lopta odbila u donji desni kut za vodstvo Farmaceuta od 1:0.

U 12. minuti, nakon duhe lopte Mujanovića, Vojnović je krenuo sam prema Kaliniću, ali je Hajdukov vratar ispred njega uhvatio loptu.

Gostujuća navijačka skupina Torcida oglasila se prvi put u 13. minuti, vrijeđajući Hajdukove igrače povicima “pi*kice” i “vi niste Hajduk”.

Hajduk je imao dva prodora koji nisu stvorili previše problema domaćem vrataru Nurkoviću, a Slaven je nakon vodstva stao na loptu i prijetio iz kontri i polukontri.

Koprivnička publika burno je reagirala na dvije odluke suca Matoca u kojima je dosudio prekršaje za splitsku momčad. Pitanje je da li se doista radilo o prekršajima ili o glumi.

Borbeni Milardović u 26. minuti uputio je svoj treći udarac prema vratima Hajduka u 26. minuti, ovaj put je iz slobodnog udarca tukao iznad grede.

U 27. minuti Benko je bio u prodoru, vratar Hajduka uzeo je loptu ispred njega, a Slavenovi su igrači smatrali da je Kalinić pritom izašao izvan svog kaznenog prostora. Međutim, sudac se nije oglasio.

Novu veliku priliku Slaven Belupo stvorio je u 32. minuti. Benko je nakon solo prodora u kojem je po lijevoj strani prošao dvojicu igrača pogodio desnu vratnicu, od koje se lopta odbila u teren.

1:1 Vukušić (34)

Kako to obično biva u nogometu, pogotovo kad se igra s kvalitetnim momčadima poput Hajduka, ubrzo je stigla i kazna za promašaj. Obrana Slavena je kiksala, Tomasov je namjestio priliku Anti Vukušiću koji je iz blizine tukao, Nurković je obranio, a odbijenu loptu Vukušić je iz blizine zakucao u mrežu za 1:1. Bila je to ujedno i prva prava prilika Splićana na utakmici.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, iako je Slaven imao dvije dobre prilike. U 37. minuti Kokalović je prošao pola terena i uposlio Bušića koji šalje loptu pokraj desne vratnice, a u 43. minuti iskosa s lijeve strane tukao je Bagarić, no lopta se od Hajdukove obrane odbila u korner.

Farmaceuti su bili bolji suparnik u prvih 45 minuta, stvorili su i više izglednih prilika, ali je realizacija opet bila problematična, dok je Hajduk svoju jedinu pretvorio u pogodak.

U nastavak se ušlo bez promjena u momčadima, a prvu prigodu imao je Hajduk. Tičinović je s ruba kaznenog prostora tukao, ali je Nurković bio siguran.

Na drugoj strani zaprijetio je Bagarić u 55. minuti. Prvo je njegov udarac nakon asistencije Benka petom blokirala Hajdukova obrana, potom je odbijenu loptu Bagarić slabijom, desnom nogom poslao iznad grede.

Sudac Matoc u 58. minuti nije sankcionirao nesportsko ponašanje Bulkua, koji je udaranjem srušio Benka. Iz dosuđenog slobodnog udarca ubacio je Bagarić, a Rogulj je glavom tukao iznad grede.

Splićani su imali priliku za vodstvo u 62. minuti, kad je nakon ubačaja Andrića s gol-crte loptu izbio Kokalović.

Ferenčina je u 64. minuti obavio dvostruku zamjenu, umjesto Bušića i Vojnovića ušli su Havojić i Gregurina. Benko je premješten na poziciju središnjeg napadača, Havojić je otišao u lijevu polušpicu, a iza Benka je zaigrao Gregurina.

U 70. minuti Mujanović je probio desni bok i povratnom loptom uposlio Benka, koji je s 18 metara tukao po sredini vratiju, ali je Kalinić uhvatio loptu.

1:2 Čop (74)

Hajduk je ipak poveo u 74. minuti. Po lijevoj strani lijepo je prošao Tomasov i ubacio u sredinu za Duju Čopa, koji je iz blizine poentirao za 1:2.

Slaven je do kraja napadao, ali nije uspio ozbiljnije ugroziti gostujuća vrata, pa su bodovi otišli u Split.

Slaven Belupo će u sljedećem kolu gostovati kod Zagreba, a utakmica je na rasporedu u petak. Hajduk je domaćin Cibaliji.