Slaven Belupo s puno muke svladao Inter i upisao drugu uzastopnu pobjedu

Slaven Belupo pobijedio je Inter iz Zaprešića rezultatom 3:2 i tako upisao i drugu uzastopmnu pobjedu.

Nakon prvog dijela bilo je 3:1, pogotke za domaću momčad postigli su Bušić, Poljak i Mujanović, a za Inter Šćrbec.

U završnici je Yankep smanjio na 3:2, uz puno muke Farmaceuti su upisali bodove.

DOGAĐAJI IZ MINUTE U MINUTU

5′ GOOOL! Benko je prošao po lijevoj strani u ibacio u sredinu za Tomislava Bušića, koji iz prve pogađa gornji lijevi kut vratara Santinija za 1:0

6′ Oršić je imao sjajnu priliku za izjednačenje, ali je iskosa s lijeve strane tukao pokraj vratnice

7′ Benko je tukao iz blizine s lijeve strane, Santini izbacuje u korner

11′ GOOOL! Mujanović je izborio slobodan udarac na 18 metara od Interovih vratiju, a Stjepan Poljak je sjajno pogodio same rašlje za povećanje vodstva na 2:0

14′ Bušić je u padu tukao, Santini obranio, a u nastavku akcije udarac Brezovca obrana Intera izbila je u korner

15′ Nakon kornera Benko tuče iznad vratiju

17′ Oršić s 20 metara upućuje oštar udarac pokraj Rodićeva gola

28′ GOOOL! Šarić je izgubio čistu loptu pred svojim kaznenim prostorom, a Mujanović je lako prevario Santinija za visokih 3:0

33′ Nakon ubačaja Poljaka iz kuta, Mujanović je “škaricama” tukao iznad grede

35′ Odlična akcija domaćih, Mujanović je prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu, a Benko je malo zakasnio pospremiti loptu u mrežu

37′ Obećavajuću kontru povukao je Benko, ali je Vojnović otišao previše lijevo i onda uputio prejak ubačaj

39′ GOOOL! Filip Šćrbec gurnuo je loptu kroz noge Grgiću i lijepim pogotkom matirao Rodića za 3:1

45′ Mogao je Inter smanjiti na 3:2, Oršića je zaboravila domaća obrana, ali je gostujući napadač glavom tukao pokraj gola

46′ Kod domaćih je umjesto slabog Purića ušao Mamić, dok je kod Intera Batura zamijenio Yankep

62′ Brezovec je snažnbo tukao iz slobodnog udarca s 30 metara, Santini je uhvatio loptu

67′ Suci su označili prema mišljenju domaćih nepostojeći korner za Inter, te je zbog prigovora isključen Slavenov trener Roy Ferenčina

89′ GOOOL! Kamerunac Yankep je s više od 25 metara snažnim udarcem pogodio Rodićev donji desni kut i smanjio rezultat na 3:2

MAX TV PRVA LIGA, 5. KOLO

SLAVEN BELUPO – INTER-ZAPREŠIĆ 3:2 (3:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2.000. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb). Pomoćnici: Mergeduš i Pataki. Četvrti: Jović. Delegat: Šparavec.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Purić (od 46. Mamić), Kokalović, Grgić, Pilipović – Brezovec, Poljak – Mujanović, Vojnović (od 69. Gregurina), Benko – Bušić (od 80. Havojić). TRENER: Roy Ferenčina.

INTER-ZAPREŠIĆ (4-4-2): INTER-ZAPREŠIĆ (4-4-2): Santini – Jančetić, Batur (od 46. Yankep), Gulić, Balić – Kramarić (od 70. Blažević), Herceg, Šarić, Oršić – Šćrbec (od 71. Abilaliaj), Budimir. TRENER: Ilija Lončarević.

STRIJELCI: 1:0 Bušić (5), Poljak (11), 3:0 Mujanović (28), 3:1 Šćrbec (39), 3:2 Yankep (89).

ŽUTI KARTONI: Purić (35), Kramarić (60), Grgić (66), Poljak (70).

ISKLJUČENJE: trener Ferenčina (67-prigovor)

IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Bušić (Slaven Belupo).

ŽUPANIJSKE LIGE

Uzdrmani Đelekovčani u derbiju dočekuju prvoplasirane Picoke, Novovirovci se nadaju novoj pobjedi protiv Vojakovčana

Uskrsni vikend donosi i nova uzbuđenja na nogometnim travnjacima diljem županije, a derbi 16. kola Prve županijske lige igra...