6.8 C

FOTO Slaven Belupo u odličnoj utakmici “demolirao” Karlovčane

Slaven Belupo u utakmici 23. kola 1. HNL pobijedio je Karlovac s visokih 4:0, poluvrijeme 0:0.

Krasne golove, jedan ljepši od drugoga postigli su: za 1-0 Bagarić u 49. minuti iz slobodnog udarca, 2:0 postigao je Milardović nakon ubačaj s ugla s lijeve strane, kojeg je izveo Bagarić, gol za 3:0 postigao je Benko udarcem s 18 metara, a konačni rezultat postavo je Mujanović solo-akcijom u 88. minuti.

Na klupama su se nalazili novi treneri: kod domaćih svoj debi pred koprivničkomn publikom imao je Roy Ferenčina, a na klupi Karlovca Srećko Lušić. Srećko, sretnik, ovoga puta bio je bio Ferenčina, postigao je visoku pobjedu i u dvije utakmice osvojio četiri boda.

Slaven Belupo dominirao je tokom cijelog susreta, akcije su bile suvisle, ima su glavuu i rep. Utakmica s malo prekrašaja i samo s jednim žutim kartonom. Sudac Matoc dobro je vodio susret pred oko 1500 gledaatelja. Zbog tri žuta kartona kod Slavena Belupa ne igraju Nynkeu i Maras.

Od prve minute agresivno

Počelo je od prve minute s kornerom, do kraja poluvremena bilo je 8-2 u kornerima za domaćina, U 4. minuti Mujanović je izborio i drugi korner, u 5. minuti Vojnović je tukao preko gola. U 13. minuti Bušić je oteo jednu loptu obrani Karlovca i pucao tik uz stativu, zapravo netko ju je malčice skrenuo u korner. U 15. minuti udarac je oprobao gostujući Primorac, no Rodić je obranio loptu.

Odmah zatim, u 16. minuti, pucao je Bagarić, Lovrić je obranio. U dva navrata opasno je zaprijeti Bagarić, a najbolju prigodu imao je u 44. minuti. Bio je prekršaj na Puriću 12 metara od korner crte i isto toliko od šesnaesterca, na desnoj strani. Poljak je uputio centar, a Milardoviću je lopta otišla preko noge. Pucao je do kraja poluvremena (tri minute sudačke naknade) Bušić, lopta je pala na gornji dio prečke, a onda ju je Lovrić uhvatio.

Bagarić iz slobodnog udarca – 1:0

Ono što nije uspjelo iz igre, iz kombinacija, uspjelo je Slavenu Belupu iz prekida. U 49. minuti na 20-ak metara od gola slobodni udarac pripremali su Milardović i Bagarić, veliki zalet uzo je Milardović, a Bagarić je iz kratkog zaleta poslao loptu u gornji lijevi ugao Lovrićeva gola za vodstvo domaćina od 1:0.

U 54. minuti nova prigoda, Benko je prošao po lijevoj strani u šesanesterac, pucao dolje u prvi ugao, Lovrić je u padu izbacio loptu u polje. Sjajnu prigodu nije u 58. minuti iskoristio Vojnović, sa 14 metara pucao je pokraj gola. Slaven Belupo dominirao je u prvih 60 minuta.

U 62. minuti Bušić je dao krasnu povratnu loptu Vojnoviću, koji je dobro pucao, ali je Lovrić, najbolji gostujući igrač, obranio. U 70. minuti Batarelo je napravio veliki promet, prešao je dosta Slavenovih igrača, ali akcija se u nastavku zakomplicirala i obrana Slavena Belupa raščistila je situaciju.

Milardović 2:0

I onda gol i vodstvo Slavena Belupa od 2:0. Benko je u 72. minuti upzutio niski udarac u prvi golmanov ugao, Lovrić je obranio, lopta odbijena u korner. izveo ga je Bagarić, ali lopta je opet izbačena u korner. Tada je Bagarić nabacio visoko, skočio je Milardović i glavom zakucao loptu u mrežu za 2:0.

U 76. minuti Slavenovi napadači izveli su akciju s lijepim dodavanjem, ali je obrana Karlovca bila izuzetno požrtvovna.

U 80. minuti ubacio je Bagarić, Bušić je pucao glavom, ali opet se istaknuo Lovrić na golu.

Benko 3:0

Sa 17 metara Benko se oslobodio igrača i lijevom nogom pogodio donji lijevi ugao, Lovrić je bio nemoćan.

Mujanović 4:0

Solo akcija Mujanovića pokraj obrane Karlovca, brzi upad na lijevu stranu šesanesterca i pogodak za 4:0.

Žuti karton

Jedini žuti karton pred kraj utakmice dobio je Rogulj. To mu je treći žuti karton i neće igrati iduću prvenstvenu utakmicu. Za kup s Dinamom u srijedu nema zapreka ni za jednog igrača, ne smiju igrati samo ako imaju crveni karton.

UTAKMICA 23. KOLA 1. HNL

SLAVEN BELUPO – KARLOVAC 4:0 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 1500. Sudac: Marko Matoc (Zagreb), pomoćnici Damir Volf (Rijeka) i Diego Žudetić (Pula).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Purić, Kokalović Rogulj, Bagarić – Milardović, S. Poljak – Mujanović, Vojnović (od 72. Gregurina), Benko (od 87. Papa) – Bušić (od 82. Havojić). TRENER: Roy Ferenčina.

KARLOVAC (4-1-4-1): Lovrić – Batarelo, Karabatić, Čejvanović, Pilipović – Budimir – Otochian (od 58. Špišić), Husić (od 82. Stambolija), Jerneić, Štefančić (od 57. Sopčić) – Primorac. TRENER: Srećko Lušić.

STRIJELCI: 1:0 Bagarić (49.), 2:0 Milardović (73.), 3:0 Benko (85.), 4:0 Mujanović (88.)

ŽUTI KARTONI: Rogulj.

IGRAČ UTAKMICE: Davor Bagarić (Slaven Belupo)