9.6 C

Ferenčina krenuo remijem, Slaven pogotkom Benka remizirao s Varaždincima

Varaždin i Slaven Belupo podijelili su bodove – 1:1. Hladnoća i vjetar pratili su nogometaše i gledatelje na utakmici 22. kola 1. HNL Varaždin – Slaven Belupo.

U igri je bilo puno dinamike i tko voli nogomet i tko je bio otvorena srca mogao se usprkos hladnoći zadovoljiti više nego dobrom nogometnom predstavom.

U 1. poluvremenu bilo je prigoda i poluprigoda na obje strane i ne može se reći da su se nogometaši štedjeli. Puno se trčalo, pa i pucalo.

U 8. minuti Maras je pucao pokraj stativa Drevenova gola, a nakon pritiska Varaždina u 11. minuti najbolji Varaždinov i vrhunski hrvatski strijelac Davor Vugrinec imao je sjajnu prigodu s desne strane, ali je njegov topovski udarac završio izvan okvira gola.

Možda je i Aganović u 18. minuti mogao učiniti nešto više kada je pucao sasvim s korner crte s lijeve strane Rodićeva gola. Varaždinci nisu iskoristili jednu Rodićevu nespretnost u hvatanju lopte. Imali su porigode i Mujanović (glava) i Benko, ali ništa nije realizirano.

Glavina u 43. minuti 1:0

Stalni napadi Varaždina urodili su plodom u 43 minuti. Glavina je gurno jednu nisku loptu između nogu obrane Koprivničanaca i lopta je završila u donjem lijevom uglu Rodićeva gola. Tako je, nakon veće inicijative Varaždin poveo s 1:0, a tako je i završilo 1. poluvrijeme.

Benko izjednačio u 54. minuti

Bez obzira na vodstvo Varaždina, sve je još bilo otvoreno. Drugo poluvrijeme počelo je slabašnim pokušajem Benka, loptu je neko blokirao i ona je otišla nikamo, u kontri Glavina je izbio sam pred Rodića, ali je pucao preko grede. U 48. minuti Benko opet nije uspio. Ovoga puta na desnoj strni, dva-tri metra od gola. Obrana je blokirala loptu. U 53. minuti Dino Škvorc je mogao zaključiti utakmicu, ali i on je promašio.

No, u svom četvrtom pokušaju Benko nije promašio. Dreven je istrčao s gola na jednu akciju Slavena Belupa i ”izvisio”. Milardović je dao Mujanoviću, Dreven istrčao na desnu stranu, a Mujanović poslao slobodnom Benku na lijevo i nije mu bilo teško zabiti gol. U 54. minuti za 1:1.

U 63. minuti Škvorc je iz blizine posalo loptu uz lijevu Rodićevu stativu. Varaždin se zbilja napromašivao. Novi trerner Slavena Belupa Roy Ferenčina mladog Havojića u 74. minuti zamijenio je također mladim, pa je tako prve prvoligaške minute dobio i Nikola Frljužec. U 78. Rodić je bacanjem u noge spasio gol, nakon kornera sjajno je reagirao izbacivanjem lopte, a u kontri tri na tri Poljak je pucao pokraj gola.

U 81. minuti Benoo je zabio, pomoćni Novoselnik je mahnuo i ništa od vodstva Slavena. A Benko se prije toga krasno riješio trojice protivnika i dobro pucao u Drevena, od kojeg se lopta odbila prema golu. No, u tom trenutku uletio je Mujanović, navodno iz zaleđa, a Novoselnik mahnuo. Da nije pipnuo loptu bio bi vjerojatno gol.

Sijevalo je u oba pravca, pucalo su na, u i oko golova. U 87. minuti Benkova lopta otišla je pokraj gola, a u 88. je pusao i Dreven je obranio. Toliko napada i toliko udaraca na gol Slavena Belupa nsimo vidjeli pola prvenstva. Prema statistici tehničkog direktora Roberta Kerovca, udarci Slavena Belupa bili su 15:9.

Utakmica je završila neriješeno 1:1. Dobar nogomet.

UTAKMICA 22. KOLA 1. HNL

VARAŽDIN – SLAVEN BELUPO 1:1 (1:0)

VARAŽDIN – Stadion NK Varaždin. Gledatelja: 1000. Sudac: Trampus (Osijek).

VARAŽDIN: Dreven – Tkalčić, D. Škvorc, Sušec, Kvesić – Punčec, Šafarić (od 78. Posavec) – F. Škvorc, Glavina, Aganović (od 63. Glavica) – Vugrinec (od 76. Dudić). TRENER: Samir Toplak.

SLAVEN BELUPO: Rodić – Purić, Kokalović, Rogulj, Maras – Milardović, Nynkeu – Mujanović, Vojnović (od 62. Poljak), Benko (od 90. Bušić) – Havojić (od 74. Frljužec).

STRIJELCI: 1:0 Glavina (43.), 1:1 Benko (54.)

ŽUTI KARTONI: Topolčec, Tkalčić (Varaždin), Maras, Purić, Vojnović, Nynkeu, Kokalović (Slaven Belupo).

IGRAČ UTAKMICE: Leon Benko (Slaven Belupo).

20. kolo

[ŽNL] Miklinovec čeka zahuktali Graničar, Osvit i Močile u ljutom dvoboju, nastavlja se trka Podravca i Omladinca

Vikend pred nama donosi nam nova uzbuđenja na županijskim nogometnim travnjacima. Novo, 20. kolo Prve ŽNL u subotu otvaraju Miklinovec...