9.1 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.

Varteks novom pobjedom nad Slavenom izborio polufinale Kupa
V

091209-papa-mU Varaždinu je u srijedu odigrana uzvratna utakmica četvrtfinala Hrvatskog nogometnog Kupa između Varteksa i Slavena Belupa. U prvoj utakmici u Koprivnici pred dva tjedna Varteks je ostvario uvjerljivu pobjedu rezultatom 4:1, pa je uzvrat u Varaždinu bio samo formalnost.

Varteks je i u uzvratu bio bolji, pobijedio je sa 2:0 i potvrdio da je sasvim zasluženo ostvario prolaz u polufinale Kupa, u kojem će uz njih sudjelovati Dinamo, Hajduk i Šibenik.

Trener gostiju Zlatko Dalić izveo je na teren najofenzivniju momčad ove sezone, u nadi da će na taj način anulirati prednost suparnika iz prvog ogleda. Tako su na stoperima zaigrali Kokalović i MAras, na bokovima obrane Purić i Delić, a u vezi Nynkeu i Šafarić. Za napadačke akcije bili su zaduženi Vojnović, Vručina, Papa i Tepurić.

Prvu priliku imao je Varteks u 7. minuti. Smrekar je tukao iz blizine, Pelin je obranio. Odbijenu loptu opet je prihvatio Smrekar, ali je Pelin opet bio na pravome mjestu.

U 11. minuti Šafarić je tukao iz slobodnog udarca s lijeve strane, ali ravno u vratara Drevena. Iz slobodnog udarca pokušao je i Vručina u 14. minuti, sa 20 metara poslao je loptu iznad grede. U 17. je iz igre pucao Šafarić, ali bio je to preslab udarac za Drevena.

U 20. minuti Delić je u kaznenom prostoru gostiju zaustavio Tkalčića, koji je pao i tražio jedanaesterac. Međutim, sudac Vučemilović-Šimunović nije se oglasio. Varteks je opet zaprijetio u 26. minuti, iskosa s lijeve strane tukao je branič Škvorc, ali je promašio okvir vratiju.

Na drugoj strani u 27. minuti uzvratio je Tepurić, čiji je udarac Dreven izbio u korner. U prvih pola sata Slaven Belupo nije stvorio priliku koja bi mirisala na pogodak, Varteks je bio opasniji suparnik. U 37. minuti razigrani Mumlek ubacio je iz kornera, a Mujanović je glavom poslao loptu preko grede.

Prvi dio završen je bez pogodaka. Varteks je dobro kontrolirao sredinu terena i zatvorio prilaze svojim vratima, a Farmaceuti su na terenu izgledali kao momčad koja igra prvenstveni susret u kojem bi je zadovoljio i jedan bod. Uvrštenjem velikog broja ofenzivnih igrača Dalić nije postigao cilj, nnjegova momčad nije bila opasna za suparnika i na poluvremenu je za goste iz Koprivnice ostalo vrlo malo nade u čudo. Bolje reći, ništa.

Uoči početka drugog poluvremena Dalić je napravio dvije izmjene. U svlačionici su ostali Šafarić i Vručina, a umjesto njih u igru su ušli Jakšinić i Poredski. Ubrzo je i Besek umjesto Punčeca uveo Brezovca.

Dosadu je u drugom dijelu razbio Josip Golubar. U 60. minuti mladi je Varteksov veznjak uzeo loptu na sredini terena, prošao pored nekoliko Slavenovih igrača i onda s ruba kaznenog prostora precizno pogodio Pelinov donji lijevi kut za vodstvo domaćih od 1:0.

Ni Varteksov pogodak nije značajno promijenio zbivanja na travnjaku, Slaven je imao jalovu inicijativu iz koje uopće nije bio opasan. Varaždinci su i dalje prijetili, u 68. minuti blizu pogotka bio je Brezovec, ali je pogodio vanjski dio mreže.

U 72. minuti Mujanović je promiješao obranu Slavena Belupa, prevario je i Pelina, a onda se poskliznuo. Međutim, u pravom trenutku natrčao je Matija Smrekar i pospremio loptu u praznu mrežu za 2:0.

U 74. minuti veliki pljesak dobio je kapetan domaćih Miljenko Mumlek, kojeg je zamijenio Hojski.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja, Varteks je ostvario čistu pobjedu, koja je protiv susjeda iz Koprivnice uvijek posebno slatka, a posebno sad, kad je varaždinska momčad ušla među četiri najbolja u Hrvatskom nogometnom Kupu.

HRVATSKI NOGOMETNI KUP, ČETVRTFINALE, UZVRATNA UTAKMICA

VARTEKS – SLAVEN BELUPO 2:0 (0:0)

VARAŽDIN – Stadion Varteksa. Gledatelja 1000. Sudac: Vučemilović-Šimunović (Osijek).

VARTEKS (4-3-1-2): Dreven – Tkalčić, Škvorc, Punčec (od 54. Brezovec), Šimek – Prahić, Jagačić, Golubar – Mumlek (od 74. Hojski) – Mujanović, Smrekar (od 77. Glavica). TRENER: Dražen Besek.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Pelin – Purić, Kokalović, Maras, Delić – Nynkeu, Šafarić (od 46. Jakšinić) – Papa, Vojnović, Vručina (od 46. Poredski) – Tepurić. TRENER: Zlatko Dalić.

ŽUTI KARTONI: Papa (55), Poredski (56), Jambrušić (75).

STRIJELCI: 1:0 Golubar (60), 2:0 Smrekar (72).

IGRAČ UTAKMICE: Josip Golubar (Varteks).