13.7 C
Utorak, 16. travnja 2024.

Velika pobjeda Podravke za proljeće u Europi
V

Podravka Vegeta pobijedila je rumunjski U Jolidon Cluj u utakmici 4. kola B skupine Lige prvakinja odigranoj u nedjelju u Koprivnici.

Hrvatske prvakinje odigrale su borbenu utakmicu, a posao im je otežala i ozljeda kapetanice Mirande Tatari koja je u 34. minuti napustila teren.

Ovom pobjedom Podravka je osigurala najmanje treće mjesto u skupini koje donosi nastavak natjecanja u Kupu kupova, a u preostala dva kola pokušat će osvojiti najmanje jedan bod koji bi donio i plasman u drugi krug Lige prvakinja.

Pred ispunjenom dvoranom i uz sjajnu navijačku podršku Podravka je dobro otvorila utakmicu i u 23. minuti došla do vodstva od 12:7. Nerješiva enigma za Rumunjke u početku je bila Vesna Milanović Litre na crti, pogađala je i Sanja Damnjanović, a dva gola na početku dala je i povratnica Nikica Pušić-Koroljević. Miranda Tatari dobro je dirigirala igrom, Žderić je skupila samo tri obrane, ali u važnim trenucima, a izostao je veću napadački doprinos Anite Gaće.

Ipak, Podravkina obrana nije bila tako dobra i čvrsta kao u prijašnje tri utakmice u Ligi prvakinja, što je Cluj koristio za povratak u igru. Stvari su za gošće postale jednostavnije kad je zbog ozljede pet minuta prije odmora na klupu morala Tatari. Podravka se malo tražila, Cluj se približio na minus jedan, ali na poluvremenu je ipak plus tri za domaće.

Andrea Čović odradila je velik posao u obrani i u napadu // Foto: Koprivnica.netTatari se vratila početkom nastavka, ali nakon nepunih pet minuta igre koljeno nije izdržalo i opet je kapetanica morala na klupu. Rumunjke su opet blizu, zaostaju samo pogodak ili dva, ali Podravka počinje igrati odličnu obranu, a u napadu se uz Damnjanović priključuje i Lidija Horvat.

Ljevoruka je pucačica na kraju imala šut 5/5 te je bila jedna od junakinja velike pobjede, zajedno s Damnjanović i golmanicom Martom Žderić, koja je s nekoliko sjajnih obrana sredinom drugog poluvremena prelomila utakmicu i pridonijela velikoj seriji od 7:0, kojom je Podravka došla na 27:19 u 56. minuti. Kad je sve bilo riješeno, trener Neven Hrupec u igru je ubacio i nekoliko mladih igračica s klupe, a na kraju je uslijedilo veliko slavlje podravkašica i sjajne publike.

Ova je pobjeda ujedno bila i poklon rukometašica za rođendan svome gradu. Dan grada Koprivnice obilježava se upravo danas, 4. studenoga.