5.7 C
Prva HNL

Veliki bod u Rijeci, Slaven Belupo preko Arapa do izjednačenja
V

Jednom od najboljih ovosezonskih partija nogometaši Slavena Belupa osvojili su bod na današnjem vrlo teškom gostovanju u Rijeci. U utakmici dvadesetog kola MAXtv Prve lige Riječani su u 25. minuti preko Tomasova stigli do vodstva, no u 71. Arap postavlja konačnih 1:1.

Nakon dvije uzastopne pobjede, nogometaši Slavena Belupa u pozitivnom su ozračju otputovali u Rijeku. Drugoplasirana Rijeka jedina je neporažena momčad ove sezone, a u današnju utakmicu ulazi s imperativom pobjede, želi li održati korak s vodećim Dinamom. Koprivničancima je svaki bod važan, uzevši u obzir prednost pred Istrom i Osijekom od samo dva, odnosno jednog boda.

Posljednjih pet međusobnih ogleda završilo je bez pobjednika, a ove dvije momčadi već su se u dva navrata susrele ove sezone. Prvi dvoboj u Rijeci završio je rezultatom 3:3, dok su u Koprivnici strijelci zakazali.

Od prvog sučevog zvižduka igrala se na riječkoj Rujevici vrlo otvorena utakmica. Iako su igrači Rijeke imali terensku prevlast, gosti iz Koprivnice nisu se došli braniti. Do prve ozbiljnije prilike čekalo se do devete minute kada Bezjak pogađa vratnicu, a Galović loptu izbija s gol linije.

Uslijedio je desetominutni pritisak Riječana tijekom kojeg iz daljine prijete Sharbini i Tomasov. Koprivničanci ubrzo uspijevaju umiriti brzi tempo Riječana, no bivaju kažnjeni nakon neopreznosti Ejupija i loše postavljene obrane. Najbolji strijelac Slavena Belupa, Muzafer Ejupi, izgubio je loptu na riječkoj polovici. U nastavku akcije Bezjak nadvisuje Međimorca te odmah upošljava utrčalog Tomasova koji bez problema u 25. minuti postavlja 1:0. Do kraja prvog dijela gosti su zaprijetili preko Crepulje čiji udarac glavom sjajno brani Vargić.

Riječani su odlučnije krenuli i u nastavak susreta, no dobro postavljeni Farmaceuti nisu im dozvoljavali da ozbiljnije zaprijete. Igralo se uglavnom na polovici gostiju sve do 71. minute kada Koprivničanci dolaze do izjednačenja. Nakon samo sedam minuta provedenih u igri, lošu reakciju riječke obrane iskoristio je David Arap te sigurnim udarcem poravnao rezultat.

Izjednačenje je vidno ohrabrilo gostujuće igrače koji su ubrzo nakon pogotka zagospodarili terenom te mirno privodili susret kraju. Kada su već svi očekivali posljednji Batinićev zvižduk, stopostotnu priliku Riječana propustio je Jugović.

Neriješenim ishodom Slavenaši su nastavili pozitivan niz rezultata te ostali na sedmoj ligaškoj poziciji. S četiri osvojena boda u posljednja dva prvenstvena susreta ukupni zbroj povisili su na 21, samo bod manje od šestoplasiranog Intera. Drugoplasirana Rijeka s četrdeset bodova sada zaostaje dva za vodećim Dinamom.

Posljednji ovogodišnji dvoboj, te ujedno i posljednju utakmicu jesenskog dijela prvenstva, Slaven Belupo odigrat će 20. prosinca na koprivničkom Gradskom stadionu protiv petoplasirane momčadi Lokomotive.