9.3 C

Viborg ipak slavio u Koprivnici
V

090228-stancin-mPodravka Vegeta u subotu je u Koprivnici poražena od Viborga u utakmici 4. kola  drugog kruga Lige prvakinja. Hrvatskim rukometnim prvakinjama bila je potrebna pobjeda kako bi zadržale izglede za plasman u polufinale. U drugoj utakmici skupine I, Hypo je u Danskoj nadvisio Ikast sa 33:23.

Uoči utakmice puna je dvorana pozdravila Barbaru Stančin, bivšu Podravkinu golmanicu i aktualnu trenericu vratarki, koja se oprostila od rukometne karijere.

090228-penezic-mPočetak utakmice obilježio je velik broj pogrešaka s obje strane. Podravkašice su promašivale dosta, čak i zicere, a golmanica Haraldsen je s lakoćom branila i nakon 15 minuta igre stigla do brojke od 9 obrana. S druge strane, igračice iz Danske su u napadu radile dosta tehničkih pogrešaka, ali su lako postizale pogotke. U 8. minuti bilo je 2:4, u 13. je Viborg imao 5:7, u 16. 7:9. No, Podravka se uspijevala vraćati na egal, a u ključnim trenucima pogreške u napadu bi opet omogućile gošćama prelazak u vodstvo.

U vanjskoj liniji Zovko je počeo s Penezić, Pasičnik i Franić, no već u 13. minuti ušle su Tatari i Bulath, no i dalje je Viborg kontrolirao zbivanja na terenu. U 19. minuti Bulath je zabila za 9:9, a onda su podravkašice ušle u poznatu ‘crnu rupu’ iz koje izlaza dugo nije bilo. Pogreška za pogreškom, promašaj za promašajem, a super-kvalitetni Viborg je to sve znao nemilosrdno kazniti. U 29. minuti bilo je 9:16, Podravka je deset minuta bila bez pogotka, na odmor se otišlo sa 10:17, a sjajna golmanica Haraldsen skupila je čak 17 obrana u 30 minuta.

090228-navijaci-mKoprivničanke su zaigrale bolje u nastavku, za 5 minuta napravile su seriju od 4:1 i stigle na 14:18. Svježinu su donijela nova krila, Lovrak i Gaće umjesto slabo zapaženih Zebić i Todorovske, a raspoložena je bila Maja Kožnjak, joker za krizne situacije. Kožnjak je u 39. minuti zabila za 16:19, a u 42. Penezić pogađa za 18:20 i Podravka se ‘vratila’ u utakmicu.

Ono što je nakon minus 7 na poluvremenu izgledalo nemoguće, dogodilo se u 48. minuti. Podravka je izjednačila na 21:21, pogodak je postigla Bulath, koja je igrala sve bolje kako je utakmica odmicala. U završnici se igralo gol za gol, Viborg bi poveo, Podravka izjednačila. Međutim, nije bilo dovoljno snage za preokret, i u zadnjih par minuta Viborg je osigurao pobjedu i plasman u polufinale.