18.7 C
Petak, 29. ožujka 2024.
munchen

VIDEO Hrvatska sjajnom završnicom slomila Island u prvoj utakmici rukometnog SP-a u Njemačkoj
V

U 59. minuti s krila je zabio Mandić i potvrdio pobjedu Hrvatske. Konačnih četiri razlike možda ne otkriva koliko je smo teško stigli do pobjede, no tko će na kraju turnira pamtiti dojam.

Hrvatska rukometna reprezentacija u prvoj je utakmici Svjetskog prvenstva u Münchenu svladala island 31-27 i tako pobjedom otvorila turnir.

Islanđane je dočekalo jedno iznenađenje na lijevom krilu. Štrlek je ostao na klupi, Zagrebov Mandić bio je u prvoj postavi.

Uvodnih 10 minuta igralo se gol na gol, no Hrvatskoj se zatim potkrala jedna ‘crna rupa’ i Island dolazi do osjetnije prednosti. Obrana je prenamijenjena u 5-1, Duvnjakje stajao na prednjem, no nije nam to previše pomoglo.

Da nije bilo raspoloženog Luke Stepančića, tko zna kako bismo završili prvo poluvrijeme.

Luka je vukao u trećoj dionici prvog dijela i držao glavu Hrvatsku iznad vode. U razdoblju od dvije minute krajem prvog dijela ključne dvije obrane upisao je naš vratar Marin Šego. Nakon prve brza polukontra Karačića, nakon druge pogodak Duvnjaka s gola na gol, a zatim i još jedan u sljedećem napadu. Umjesto -4, Hrvatska je munjevito stigla do izjednačenja (14:14).

Nakon dvije minute zatišja, Štrlek je realizirao još jedan sedmerac, a Karačić nakon sjajne obrane iskosistio još jednu polukontru za vodstvo 16:14 na poluvremenu.

Sjajno je počelo i drugo poluvrijeme. Islanđani su prvi zabili, ali naši opet kreću u seriju 3-0 koju je pogotkom za 19:15 zaključio sjajni Luka Cindrić. On i Stepančić zabili su prvih šest pogodaka Hrvatske u nastavku, svaki po tri komada.

Nakon toga slijedi novo buđenje Islanda, serija od 5:2 i Skandinavci su poveli 23:22.

U posljednjih 10 minuta ušli smo u potpunom egalu, istekom 52. minute na semaforu je stajalo 26:26. Nakon toga, Šego još jednom sjajno zaustavlja šut Palmarssona, a na drugoj strani Stepančićeva bomba za plus 1. Uslijedila su još dvije izgubljene lopte Islanđana, a Horvat i Štrlek sigurni su u kontranapadima i Hrvatska je tu prelomila utakmicu i otišla na tri razlike.

Hrvatska je pobijedila, upisala dva boda na samom početku turnira, zasjela na vrh skupine i u natjecanje krenula na željeni način.

Slijedi dan odmora, a u nedjelju u 16.30 nas čeka susret s Japanom.