6.5 C

VIDEO Ništa od Europe // Andrijašević s dva gola srušio Farmaceute
V

Slaven Belupo poražen je na gostovanju kod Lokomotive u prvoj utakmici 34. kola MAXtv Prve lige. Domaćin je slavio s 2:0 golovima Franka Andrijaševića i tako ostao u utrci za europski plasman, dok je Farmaceute udaljio od europskih snova. Debitant na klupi Lokomotive Marko Pinčić upisao je tri boda i prekinuo crni niz od sedam kola bez pobjede.

Ante Čačić od prve minute dao je priliku Nikoli Jamboru, kojem je to bio prvi nastup za seniorsku momčad u početnoj postavi. Zauzeo je Jambor desnu krilnu poziciju, lijevo je bio Mirić, a u napadu Ejupi. Promjena se dogodila i na zadnjem veznom, gdje je umjesto Parackog krenuo Gregurina.

U 5. minuti sporna situacija u kaznenom prostoru Slavena Belupa, Mirić je srušio Kolara, ali je lopta već otišla pa sudac Strukan nije reagirao. Jambor je u 6. minuti dao dobru loptu za Mirića, kojem su suci označili zaleđe.

Gržan je pokušao u 10. minuti, no Kardum je obranio, a minutu kasnije Brlek je iz kornera tražio Ejupija, ali Sluga je sigurno pokupio tu loptu. Prenga je u 16. minuti tukao nakon kornera Lokomotive, no daleko od vratiju.

Purić je u 16. minuti dobro uposlio Mirića, kojem je loptu u dobroj situaciji odnio Bručić.

Domaćin je najbolju priliku stvorio u 18. minuti kad je Edson pogriješio, Kolar je opasno tukao, ali je Kardum odbio loptu u gredu i korner.

Nakon toga dugo se nije događalo gotovo ništa pred oba gola, igralo se uglavnom u sporom ritmu na sredini terena, a onda je uslijedila zanimljiva završnica prvog poluvremena.

Purić je u 41. minuti izbacio Mirića na desnoj strani, ovaj ubacuje u kazneni prostor gdje je Sluga pogriješio nakon sudara s Prengom, ali Ejupi nije iskoristio taj poklon, vratar Lokomotive uspio je obraniti njegov udarac.

Lokomotiva je povela u 43. minuti. Bartolec prošao Delića i ubacio s desne strane, Slavenova je obrana zaspala, a Andrijašević je glavom iz blizine matirao Karduma. U toj situaciji Edson nije ispratio Andrijaševića koji je lako poentirao za 1:0.

U nastavku je Mirić u 50. minuti dobro uposlio Brleka koji nije uspio dobro zahvatiti loptu i ona odlazi pored vratnice.

Domaći je sastav u 58. minuti povisio na 2:0. Leko je ubacio s desne strane, Kardum je obranio udarac Rukavine, ali je odbijenu loptu u mrežu spremio Andrijašević i tu je svaka neizvjesnost bila otklonjena.

Uslijedile su izmjene, Čačić je uveo Mišića i Mihaljevića, a potom u završnici i Fuštara. Najbolji priliku imao je u 79. minuti Mišić nakon što ga je proigrao Edson, ali je dao slabu loptu u sredinu za Mihaljevića i obrana Lokomotive otklonila je opasnost.

U 80. minuti nakon kontranapada Kolar je uposlio Rukavinu čiji je udarac Slavenov vratar zaustavio.

Sve u svemu, bila je to blijeda predstava Farmaceuta koji su uputili svega dva udarca prema vrataru Lokomotive, od toga jedan u okvir. Domaćin je napravio tukao 11 puta, osam u okvir, napravio i 16 prekršaja uz znatno agresivniju igru, a gosti tek pet. Tako se ne može do boda za matematičko osiguravanje opstanka, što je uoči ovog gostovanja najavljivao Slavenov trener Čačić.

Sljedećeg petka u Koprivnicu dolazi Zadar, a u posljednjem kolu Farmaceuti će gostovati kod Osijeka.

MAXTV PRVA LIGA, 34. KOLO

LOKOMOTIVA – SLAVEN BELUPO 2:0 (1:0)

ZAGREB – Stadion NK Zagreb u Kranjčevićevoj. Gledatelja 200. Sudac: Duje Strukan (Split).

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Sluga – Bartolec, Prenga, Bručić, Mamić – Leko, Andrijašević – Gržan, Šovšić (od 60. Begonja), Kolar – Rukavina (od 90. Marić). TRENER: Marko Pinčić.

SLAVEN BELUPO (4-1-4-1): Kardum – Purić (od 79. Fuštar), Grgić, Edson, Delić – Gregurina – Jambor (od 62. Mišić), Brlek, Crepulja, Mirić (od 67. Mihaljević) – Ejupi. TRENER: Ante Čačić.

STRIJELAC: 1:0 Andrijašević (43), 2:0 Andrijašević (58).

ŽUTI KARTONI: Gržan (77), Bručić (90).

IGRAČ UTAKMICE: Franko Andrijašević (Lokomotiva).