11.7 C

[VIDEO] Remi Slavena Belupa i Cibalije
[

091205-csizmadia-mU Koprivnici je u subotu odigrana posljednja utakmica jesenskog dijela Prve HNL, između Slavena Belupa i Cibalije. Završilo je 1:1, bio je to prvi domaći remi Farmaceuta ove sezone.

Na tribini se okupilo više od tisuću gledatelja, a treneri su izveli očekivane postave. Za Slaven su u napadu krenuli Vručina i Vojnović, dok je na zadnjem veznom umjesto Nynkeua zaigrao Šafarić.

Uoči susreta djelatnica Slavena Belupa Draženka Lesar uručila je cvijeće igraču Cibalije i bivšem Farmaceutu Dini Kresingeru, koji je ovog tjedna postao otac, njegova supruga rodila je djevojčicu.

Cibalia je u susret ušla ofenzivno, s trojicom napadača. Prgomet, Pavličić i Baraban stvorili su u početku dosta neugodnosti pred vratima domaćih. U 8. minuti Pelin je u korner skrenuo pokušaj Radotića, dok je u 19. minuti tukao Baraban, no Pelin je opet bio siguran.

Nakon toga domaći su uspostavili terensku ravnotežu i odlučnije krenuli prema vinkovačkim vratima. U 24. minuti dvije zanimljive situacije – prvo je Papa proigrao Vojnovića, čiji je udarac blokirala obrana Cibalije, a Delić je zakasnio na odbijenu loptu, koja je završila u korneru. Iz kuta je ubacio Posavec, a Vručina je na drugoj vratnici tukao i pogodio Vojnovića.

U 29. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara tukao je Milardović, Pelin je uhvatio loptu. Vručina je u 31. minuti tukao pored vratiju, a sedam minuta poslije u dobroj prigodi našao se Delić nakon dodavanja Vručine. No, kapetan domaćih nije stigao uputiti udarac, Antolović je uhvatio loptu.

U 41. minuti u dobroj situaciji bio je Baraban, no zaustavio ga je Kokalović.

Slaven je u idealnom trenutku poveo. Igrala se sudačka nadoknada vremena u prvom poluvremenu, kad je iz slobodnog udarca ubacio Maras, a Csaba Csizmadia glavom je matirao Antolovića za 1:0.

Odmah na početku drugog dijela Pavličić je imao sjajnu šansu, bio je sam pred Pelinom, koji mu je obranio udarac. No, u 47. minuti Cibalia je izjednačila. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, skočio je Tomić, i glavom smjestio loptu u Pelinovu mrežu za 1:1.

U 54. minuti Vručina je dobro poslužio Vojnovića, koji je umjesto udarca prodao loptu suparniku. Ubrzo je umjesto Vojnovića ušao Jurić.

U 62. minuti Slaven je opet mogao povesti. Jurić je poslužio Vručinu, koji izlazi sam pred Antolovića, ali vinkovački vratar obranio je njegov udarac. Ponovni pokušaj Vručine odbila je obrana gostiju.

Zicer je imala i Cibalia, malo poslije. Nakon lijepe akcije tukao je Lukačević, ali je Pelin sjajno obranio i odbio loptu u korner.

Do kraja se rezultat nije promijenio, Vinkovčani su uzeli vrijedan bod u Koprivnici.

PRVA HNL, 17. KOLO

SLAVEN BELUPO – CIBALIA 1:1 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 1.500. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Pelin – Csizmadia (od 69. Poredski), Kokalović, Rogulj, Maras – Šafarić – Papa, Posavec, Delić – Vojnović (od 57. Jurić), Vručina. TRENER: Zlatko Dalić.

CIBALIA (4-3-3): Antolović – Radotić, Tomić, Leutar, Parmaković – Lukačević, T. Jurić (od 90. Duvnjak), Milardović – Pavličić, Baraban, Prgomet (od 66. Kresinger). TRENER: Stanko Mršić.

STRIJELCI: 1:0 Csizmadia (45), 1:1 Tomić (47).

ŽUTI KARTONI: Prgomet (15), Rogulj (49), Papa (53), Kokalović (70), Prmaković (80), Poredski (82), Posavec (90), Kresinbger (90).

IGRAČ UTAKMICE: Petar Tomić (Cibalia).

KOLUMNA

Postizborna matematika i što ćemo od svega toga mi zapravo imati

Živ, živ, živ, nitko nije kriv. A svi su pobjednici. U kratkim bi se crtama upravo tako mogla opjevati još...