16.3 C

[VIDEO] Slaven Belupo svladao Lokomotivu pogotkom Matije Poredskog
[

091107-vojnovic-mU Koprivnici je odigrana utakmica 14. kola Prve HNL između Slaven Belupa i zagrebačke Lokomotive. Gosti su doputovali znatno oslabljeni, bez čak 11 igrača, a na putu prema Koprivnici razbolio se i albanski veznjak Vila. Stoga je svoj prvoligaški debi zabilježio 18-godišnji Cerovec.

Sukladno najavama, trener Farmaceuta Zlatko Dalić izveo je momčad koja je prošle subote započela utakmicu protiv Rijeke na Kantridi.

Utakmicu je iz svečane lože pratio i bivši potpredsjednik Vlade Damir Polančec, to je njegovo prvo pojavljivanje u javnosti nakon podnošenja ostavke.

091107-ferencina-mPrva prigoda za domaće bila je u 5. minuti – Posavec je tukao iz slobodnog udarca iskosa sa 20 metara, a lopta je prošla malo pokraj desne vratnice. U 7. minuti pokušao je i poredski s nekih 12 metara, u padu je tukao također pored desne vratnice.

Lokomotiva je uzvratila u 15. minuti, nakon slobodnog udarca Bajte ispred Bule je dobro reagirao Slavenov vratar Pelin.

Domaći su morali mijenjati već u 22. minuti, umjesto ozlijeđenog Pape u igru je ušao Bojan Vručina.

Odlično je u 29. minuti pucao Posavec nakon akcije Vojnovića i Marasa, ali je njegov snažan udarac s ruba kaznenog prostora efektnom obranom zaustavio vratar Kelava.

091107-poredski-mNovu dobru priliku Farmaceuti su stvorili u 34. minuti. Nynkeu je poslužio Poredskog koji se dugo namještao, da bi njegov udarac obranio Kelva. Lopta se potom odbila do Vojnovića, koji je tukao pokraj desne vratnice. Koprivnička se publika nakon tih promašaja počela hvatati za glavu, no napadi domaćih su se nastavili.

Vodstvo je stiglo u pravo vrijeme, četiri minute prije odmora. Csizmadia je izmijenio dupli pas s Vojnovićem i ubacio pred vrata, gdje je na pet metara najbolje reagirao Matija Poredski i udarcem iz prve matirao Kelavu za 1:0. Bio je to i rezultat s kojim je završilo prvo poluvrijeme.

U 49. minuti Delić je tukao iskosa s lijeve strane, Kelava je obranio, a odbijenu loptu Posavec šalje u okvir gola, no obrana gostiju uspjela ju je izbaciti u korner. U 50. minuti Csizmadi se našao sam pred Kelavom i tukao je glavom, no i to je vratar Lokomotive obranio. Zaprijetio je u 56. minuti i Posavec, imao je čistu situaciju, no Kelava je nogom obranio.

Gosti su se u posljednjih pola sata malo ohrabrili i krenuli prema Pelinovim vratima. U 63. minuti Peko je tukao s pet metara, njegova je lopta izbijena u korner, a u sličnoj situaciji našao se i Pandža u 79. minuti, no ni on nije uspio izjednačiti.