19 C
Pripreme

VIDEO Slaven poražen od Vorskle u trećoj pripremnoj utakmici, Ukrajinci ih ispratili s dva pogotka u mreži
V

Slaven Belupo večeras je odigrao svoju četvrtu utakmicu u sklopu priprema za nadolazeću sezonu.

U slovenskom Rogatecu Slavenaši su poraženi od ukrajinske Vorskle rezultatom 2:1. Zanimljivo je da su u susretu protiv trećeplasirane momčadi Ukrajine sva tri pogotka postignuta nakon prekida.

Prvi je na utakmici zaprijetio Doležal već u drugoj minuti, ali je njegov udarac otišao iznad vratnice. Minutu kasnije probao je i Puclin, ali je rezultat bio isti. Gosti su prvi puta zaprijetili u 21. minuti, ali je Filipović obranio udarac Kobakhidzea.

U 34. minuti u dobroj situaciji se ponovno našao Puclin, no njegov udarac nije bio precizan. Ukrajinci su poveli u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je nakon jednog kornera najviši bio Kolomoiets.

U nastavku susreta momčad iz prvog poluvremena igrala je još 15 minuta, a onda je trener Tomislav Ivković na teren poslao novih 11 igrača. U 68. minuti Slaven je izjednačio. Karamarko je centrirao, Mladen prebacio loptu glavom, a u gužvi se najbolje snašao Mendy za 1:1.

U novo vodstvo Vorskla je stigla deset minuta prije kraja susreta. Ponovno je koban bio korner, a precizan je bio Martynenko. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a naši nogometaši novu prijateljsku utakmicu igrat će već sutra i to u Limbušu od 16:30 protiv bugarske Vereye.

NK Slaven Belupo – FC Vorskla (UKR) 1:2 (0:1)

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Međimorec (cap.), Musa, Šarlija – Doležal, Vidović, Aparicio, Bongongui, Puclin, Goda – Jelić. Još su igrali: Zirdum, Hlevnjak, Martinaga, Karamarko, Bogojević, Resler, Jajalo, Delić, Mladen, Mendy. Trener: Tomislav Ivković.

FC VORSKLA: Shust – Sapay, Perduta, Martynenko, Chyzhov – Kobakhidze, Kravchenko, Chesnakov, Rebnok – Kuiach, Kolomoiets. Još su igrali: Shapalov, Vasin, Sharpar, Tkachenko, Odaryuk. Trener: Vasyl Sachko.

Suci: Pahole Jože, Štefane Dejan, Jovanovič Stevo

Strijelci: 0:1 Kolomoiets 45′, 1:1 Mendy 68′, 1:2 Martynenko 80′

Žuti karton: Musa 42′ (Slaven Belupo); Chyzhov 38′ (Vorskla)

ČETVRTA HNL SJEVER

Cvetkovčani izraziti favoriti protiv Kloštrana, i Ferdinandovčani se nadaju „lakim” bodovima protiv Legrađana

Sve utakmice 17. kola Četvrte hrvatske lige Sjever zbog uskrsnih blagdana igraju se sutra, u subotu u 15.30 sati. U...