19.5 C
Koprivnica
Nedjelja, 21. srpanj, 2019.

Podravina i Prigorje

Podravina gubi 14 milijuna kuna rente INA-e na ime vađenja plina i nafte
na dubini od 3410 metara

INA otkrila novo ležište plina u blizini Molvi, Kalinovca i Ferdinandovca, evo gdje se točno nalazi

09:31h
Ina je u petak objavila da je Agenciji za ugljikovodike prijavila komercijalno otkriće ležišta plina na bušotini Severovci-1 u istražnom prostoru Dava-02, na kojoj je ispitivanjem u dva plinom...
Foto: Matija Gudlin
Šoderica

Evo tko su naši dobitnici festivalskih ulaznica za još jedan fantastični RockLive

08:00h
Šoderica će od 25. do 27. srpnja biti dom RockLive festivala. Već tradicionalni, deveti po redu RockLive festival, održat će se na jezeru Šoderica pored Koprivnice, a varaždinski bend...
radni sastanak

Predstavnici Drnja, HŽ-a, KC voda i Županije raspravljali o izgradnji vodovodne mreže za kolodvor Botovo

12:11h
U prostorijama Županijske uprave u četvrtak 18. srpnja održan je radi sastanak na temu izgradnje vodovodne mreže za kolodvor Botovo, pišu službene stranice Županije. U ime Koprivničko – križevačke županije...
Foto: Ivan Balija
Kapital fondovi

Koren smatra da je sadašnji omjer vlasničkih udjela u Podravci prihvatljiviji: Ako Lacković želi depolitizaciju neka povuče svoju članicu NO

10:00h
Prema posljednjim informacijama čini se kako će država biti primorana prodati svoje vlasničke udjele u Podravci. Dio akcijskog plana koji je sastavni dio Pisma namjere kojeg je hrvatska Vlada dala...
Podravka upravna zgrada, ilustracija
pismo namjere

Država će biti primorana prodati svoj dio Podravke, Lacković: Ne radi se o rasprodaji ni seljenju, već smanjenju političkog utjecaja

16:00h
Dio akcijskog plana koji je sastavni dio Pisma namjere kojeg je hrvatska Vlada dala Središnjoj europskoj banci i Središnjoj europskoj komisiji, predstavlja svojevrsnu ulaznicu za Europski tečajni mehanizam. Između ostalih...
Foto: ingimage.com
a gdje žuriš?

Za sada ne očekujte kazne, u tijeku je testna faza kamera, no ima jedna caka

15:00h
Jeste li se dosad uhvatili kako ste zaboravili usporiti na dijelu ceste gdje su postavljene kutije s kamerama za nadzor brzine? Hvala Bogu na pametnim aplikacijama koje nam pomažu...
Foto: Ivan Balija
pratnja je bio kolman

Župan u Državnoj geodetskoj upravi potpisao ugovor za pružanje tehničkih usluga obavljanja katastarskih izmjera na području Općine Rasinja

13:22h
U prostorijama Središnjeg ureda Državne geodetske uprave u utorak 16. srpnja župan Darko Koren je u pratnji načelnika Općine Rasinja Danimira Kolmana potpisao ugovor za pružanje tehničkih usluga obavljanja...
Dan općine Drnje
svečana sjednica

Zamjenik Ljubić i predsjednik Županijske skupštine Pintar uveličali proslavu Dana Zagrebačke županije

11:29h
Zagrebačka županija jučer je slavila svoj Dan. Kako to obično biva, upriličena je svečana sjednica Županijske skupštine zagrebačke županije, a gosti su bili i predstavnici Koprivničko-križevačke županije zamjenik župana Ratimir...
FINI MIRISI

FOTO Novi brend jedinstvenih parfema Levačića i Pongraca imena Senses of Croatia u prodaju kreće na Renesansnom festivalu

11:08h
Kreator hrvatskih parfema Dejan Levačić i višestruko nagrađivani dizajner Renato Pongrac osmislili su brend Senses Of Croatia. Radi se o paleti parfemskih kreacija koje su već dobro poznate u svijetu,...
Foto: Ivan Balija
66 POSTO POLOŽILO

Rezultati državne mature i u našoj županiji slabiji nego lani, od srednjih škola i dalje najpopularnije gimnazije

17:00h
Jučer su objavljene rang liste za upise u srednje škole, a prema riječima zamjenika župana odgovornog za društvene djelatnosti Ratimira Ljubića, naša županija nalazi se malo iznad državnog prosjeka...
Foto: Ivan Balija
GALOVIĆEVE JESENI

Brojni uspješni književnici ponovno konkuriraju za Nagradu Fran Galović

15:30h
Pristiglo je 45 knjiga na ovogodišnji natječaj za Nagradu Fran Galović za najbolju knjigu na temu zavičaja i/ili identiteta. Konkurenciju čine književne uspješnice poput Proslave Damira Karakaša, Divlje Guske Julijane...
DAN OPĆINE

FOTO/VIDEO Lidija Bačić očarala publiku nastupom u Novigradu Podravskom

09:30h
Zavodljiva Lidija Bačić očarala je publiku nastupom u Novigradu Podravskom. Popularna Lile povodom Dana općine Novigrad Podravski održala je koncert koji je privukao veliku publiku. Kao što se i očekivalo,...
Foto: Ivan Balija
IZ BAKINE ŠKRINJE

FOTO/VIDEO Domaći i strani folkloraši plesom i gastronomijom prezentirali bogate kulture

22:07h
Druga festivalska večer 13. Međunarodnog festivala folklora Iz bakine škrinje održana je večeras u Domu mladih. Prvi nastupi u sklopu festivalske manifestacije upriličeni su jučer u Legradu. Danas su se...
IZ BAKINE ŠKRINJE

FOTO Gosti iz Hrvatske i inozemstva stigli na folklornu manifestaciju, N. Šešić: Festivalom promoviramo bogatu kulturnu tradiciju

13:43h
Prijem za sudionike Dana kulturne baštine i 13. Međunarodnog festivala folklora Iz bakine škrinje održan je danas u prostorijama Županijske uprave. Župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren pozdravio je okupljene, a njegov govor na...