Vinkovčani slavili u Koprivnici
V

081025-kc-mRukometaši Koprivnice ni nakon šest odigranih kola Druge HRL-sjever nisu osvojili ni boda. U subotu ih je nadigrala Spačva-Vinkovci i zasluženo slavila na koprivničkom parketu. Tako se nastavlja tužna priča koprivničkog muškog rukometa, koji je nakon financijske zapao i u rezultatsku krizu.
Opet na utakmicu nije došlo mnogo iskusnijih igrača, što je značilo da mladu ekipu trenera Gerjevića čekao težak posao. Gosti su u 9. minuti vodili sa 4:1, a u 15. sa 6:5. Onda Vinkovčani odlaze na 4 razlike, ali Koprivnica do kraja prvog dijela smanjuje zaostatak na 12:13. Činilo se da bi u nastavku moglo doći i do preokreta nakon izjednačenja na 13:13, ali iskusnija i uigranija ekipa gostiju već u 35. minuti ima vodstvo od 17:13 i tu je priča bila gotova.
Kod gostiju je najbolji bio Gazić sa 10 pogodaka, dok je najbolji domaći strijelac bio Karlović sa 8 golova, ali i 11 promašenih udaraca. Cmarko sa 12 obrana nije uspio značajnije pomoći Koprivnici, zanimljiv potencijal pokazali su Blažeković, Trojak i Bosman, a Ružić i Šimek proigrali su tek u završnici.

DRUGA HRL-SJEVER, 6. KOLO
KOPRIVNICA – SPAČVA-VINKOVCI 24:28 (12:13)
KOPRIVNICA – Sportska dvorana Srednje škole. Gledatelja 30. Suci: Matijašić i Medved (Varaždin).
KOPRIVNICA: Matekalo (1), Cmarko (12); Blažeković 2, Grašić, Trojak 4, Karlović 8, Dukić, Lovrek, Roljić, Šimek 2, Ružić 3, Stričević, Pranjić 1, Bosman 4. TRENER: Goran Gerjević.
SPAČVA-VINKOVCI: Zupković (4), Stantić (13); Krupica, Šnajder 2, Horvat 1, Čenan, Gazić 10(4), Bojić 6, Marković 1, Tomić, Džijan, Kovačević 6, Bubalo, Korojac 2. TRENER: Josip Mečić.
SEDMERCI: Koprivnica -, Spačva-Vinkovci 4(4).
ISKLJUČENJA: Koprivnica 8 min. (Trojak 2+2, Blažeković, Šimek), Spačva-Vinkovci 8 min. (Šnajder, Bojić, Čenan, Krupica).
IGRAČ UTAKMICE: Ivan Gazić (Spačva-Vinkovci).

SLAVEN BELUPO NAKON STANKE DOČEKUJE OSIJEK

U sastavu Farmaceuta će biti i ugandski napadač Abdu Lumala, Ferenčina: Siguran sam da ćemo pobijediti Osijek, a špekulacije o mojoj smjeni ne želim...

Slaven Belupo nakon reprezentativne stanke u novom je kolu HNL-a sutra, u petak u 18 sati na Apašu domaćin...